referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Milan
Sobota, 27. novembra 2021
Príhovor
Dátum pridania: 07.05.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: gamecam
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 494
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Milí rodičia, učitelia a žiaci.

Pamätám sa na chvíle, keď sme prišli na túto školu a prvý krát sme si sadli do školských lavíc. Najprv to bolo ťažké, všetko bolo pre nás nové, ale postupom času sme si na školu začali zvykať. Veľmi nám v tom pomohli aj milé pani učiteľky, ktoré sa nám trpezlivo venovali. Okrem toho sme tu našli aj veľa nových kamarátov.

Prvý rok na základnej škole sme sa učili základy ako je počítanie, čítanie, písanie. Boli to najdôležitejšie učivá základnej školy. Úspešne sme ich zvládli a pokračovali v získavaní ďalších nových vedomostí. Každý rok sme boli o niečo chytrejší. Postupne sme stúpali do vyšších ročníkov. Na druhom stupni sme sa naučili nové veci ako sú mocniny, násobenie.... Pribúdali nám nové predmety ako fyzika, chémia, angličtina. V 9. triede sme sa veľmi nadreli pri opakovaní učiva zo všetkých ročníkov, usilovne sme sa pripravovali na monitory a skúšky na stredné školy. Všetci sme chceli, aby sme mohli ďalej študovať na svojej vysnenej strednej škole, a preto sme sa snažili veľakrát dobehnúť aj to, čo sme doteraz zanedbali. Nakoniec sa nám to podarilo. Monitory sme výborne zvládli. Dostali sme sa až na koniec 9. triedy a za to môžeme poďakovať iba naším učiteľom, ktorí nás vyučovali všetky predmety, venovali sa nám, pomáhali nám, trpezlivo nám vysvetlovali učivo.

Radi tiež budeme spomínať, že v škole sme okrem učenia zažili aj veľa zábavy, spoločných akcií, či už išlo o rôzne výlety, exkurzie, školy v prírode, prácu v mnohých krúžkoch a pod. Práve tu vznikali rôzne kamarátstva a my sme sa lepšie spoznávali.
Čakáme na to, až posledný krát zazvoní a my odídeme z našej milej základnej školy.
Veríme, že na nás budú všetci učitelia spomínať v dobrom, aj keď sme sa snáď nesprávali vždy vzorne a neučili sa vždy na samé jednotky. Na svoju základnú školu budeme radi spomínať.

Než sa naposledy rozlúčime a odídeme na stredné školy, chcem sa v mene svojom aj svojich spolužiakov poďakovať pánovi riaditeľovi, všetkým učiteľkám a učiteľom, aj ostatným pracovníkom školy. Radi sa sem budeme vracať, aj keď už iba na návštevu. Verím, že sa nám v ďalšom štúdiu bude dariť a splníme si svoje sny.
 
Podobné referáty
Príhovor GYM 2.9661 412 slov
Príhovor 2.9763 256 slov
Príhovor 2.9787 326 slov
Príhovor GYM 2.9818 502 slov
Príhovor 2.9590 588 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.