referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bibiána
Štvrtok, 2. decembra 2021
Referovanie o podujatí - Futbal - 8. ročník
Dátum pridania: 17.07.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Karpinsky
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 435
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Referovanie o podujatí - Futbal - 8. ročník

Vážení prítomní, milí hráči, ctení hostia !

Naša škola má za sebou ďalšiu úspešnú reprezentáciu vo futbale. Dovoľte, aby som ju zhodnotil a tiež výkony hráčov, ktorí sa jej zúčastnili.
Do tímu našej školy patrili hráči zo: 6. ,7. ,8. a 9. ročníka. Títo žiaci mali za súperov žiakov zo škôl: ZŠ Pohraničná a Gymnázium s vyučujúcim jazykom maďarským.

Zápasy sa hrali na mestskom futbalovom štadióne KFC v Komárne. Naším cieľom bolo držať súpera po celých 50 minút (hralo sa 2x25min.) na jeho obrannej polovici. Tento zámer sme začali napĺňať hneď od začiatku, keď sme hrali zo ZŠ Pohraničná. Naše predpoklady a túžby sa naplnili, keď sme vyhrali 11:0.
Druhý zápas hrala ZŠ Pohraničná z gymnáziom. ZŠ Pohraničná svoju bilanciu nevylepšila. A keďže prehrala 0:10, mohla ísť rovno domov.

Tretí zápas sme hrali my a gymnázium. Prvý polčas sa niesol v duchu vyrovnanosti, keďže stav bol 1:1. Zato druhý polčas sa javil v presile gymnázia, ktoré dokázalo dať ešte jeden gól, ale ten rozhodca, Zdeno Pazdera, neuznal lebo prihrávka naň bola z offside-u. Hráči oboch tímov sa na gól už nezmohli a tak zápas skončil zo stavom 1:1. Rozhodca vyhlásil, že celé stretnutie vyhral tím, ktorý dal počas celého dňa najviac gólov. A tak z ihriska odchádzal náš tím ako víťaz, keďže dal o jeden gól viac ako súper.

Tomuto výsledku sa samozrejme teším aj ja, lebo to bol prvý turnaj, z ktorého sme postúpili do druhého kola. Musím ešte dodať a zároveň pochváliť hráčov, ktorí sa správali disciplinovane a fauly obmedzili na minimum. Vďaka tomu nikto z nášho tímu nedostal žltú kartu, ale na druhej strane dostal istý hráč červenú kartu a to za odvrávanie rozhodcovi.

A tak, milí hráči, cieľ sme splnili a verím, že každý z Vás si zobral nejaké skúsenosti z týchto zápasov, hoci ich nemuselo byť veľa, a využijete ich aj v tých ďalších. Na záver ešte raz ďakujem hráčom za peknú hru a za mnoho zábavy, ktorú sme prežili na týchto zápasoch.

Ďakujem za pozornosť.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.