referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Izabela
Štvrtok, 9. decembra 2021
Čo ma znepokojuje - diskusný prispevok
Dátum pridania: 14.05.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: miroo215
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 380
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Mravné hodnoty mladých ľudí
(Diskusný príspevok)

Vážená pani profesorka, milí spolužiaci!

Dovoľte, aby som sa vyjadrila k neetickým skutkom mladých ľudí.

V poslednej dobe určite mnohých dospelých znepokojuje akí sú mladí ľudia vulgárny a nectia si starších, múdrejších ľudí. Určite staršiu generáciu, čo denne stretneme na ulici pomaly ani nepozdravíme a nie to, aby sme im nebodaj pomohli cez cestu. V ich časoch nepoužívali vulgarizmy, dá sa povedať, že pre nich ani neexistovali.

Ale ako takéto znepokojenia a neetické chovanie premeniť na slušnosť? Myslím si, že je to chyba doby. No kto tú dobu vytvára? Kto iný ako rodičia, ktorý by sa mali starať o svoje deti. Nie, že by som im chcela hovoriť ako sa majú starať o svoje ratolesti, ale ako inak sa deti dostanú k vulgárnym slovám, museli ich niekde počuť. Poznám študentov, či skôr pubertiakov, ktorí sú slušní nenadávajú a väčšinou sú na strednom Slovensku. Ako to, že keď také deti môžu byť tam, tak nie sú rovno všade? Na túto otázku sa nedá len tak odpovedať.
Kedysi jestvovali pionierske tábory a mimoškolské aktivity, ktoré podporovali etické myšlienky. Tak čo s tým spravíme teraz, teraz, keď deti sa radšej túlajú po uliciach medzi mnohými cudzími ľuďmi namiesto toho, aby sa prihlásili na volejbalový či šachový krúžok? No mohli by sme sa snažiť nejaké také krúžky podporiť hlavne finančne. Pozriem sa na také Rakúsko, tam je mnoho veľkých stredísk zameraných na mnohé populárne aj nepopulárne športy. Myslím, že by sme sa mali snažiť preferovať všelijaké športy, čo deti bavia. Zo strany rodičov sa tiež musí niečo diať. Mohli by so svojimi deťmi tráviť viacej času než v práci, veď sa treba starať o budúcu generáciu a vizitku pre hlavne našu krajinu.

Vážená pani profesorka, milí spolužiaci ďakujem za pozornosť a dúfam, že sa vám môj prístup k danej téme páčil.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.