referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Henrieta
Nedeľa, 28. novembra 2021
Rozlúčka zo školou
Dátum pridania: 14.05.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Filipfifo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 459
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Prejav

Vážená pani riaditeľka, vážené pani učiteľky, učiteľ, milí žiaci!

Prichádza chvíľa spomienok. Dovoľte mi teda, aby som mohol začať tou našou minulosťou, čiže keď sme boli ešte malí prváčikovia.
O mladosti sa hovorí že je najkrajším okamihom života. Pri tejto príležitosti sa chcem preniesť do chvíle, keď som prvýkrát nesmelo prekročil bránu tejto školy. A keď som sa oboznamoval s prvými číslami písmenkami a podobne. Spoznával som popri tom aj nových ľudí a to spolužiakov učiteľov a podobne. Ani sme sa nenazdali a prvý stupeň sme mali za sebou.
Po prvom polroku sme boli opäť v pohode pretože ako sme z vlastných skúsenostiach vedeli že učitelia nie sú až tak prísny ako nám to vravievali starší, či už súrodenci alebo kamaráti. Pomaly sme si zvykali a zistili že nie je to v tej škole až tak zlé, len sa trebalo učiť. Postupom času nám začala škola chýbať keď sme sa dostávali do puberty začali sme poznávať prvé lásky. Väčšinou to boli z triedy. Čím sme boli starší tím sme začali aj viac rozmýšľať. Skúšali sme ťaháky a keď sme prišli na to ako zabrániť tomu aby nám ho učiteľka našla. Boli sme ako malí vynálezcovia. A keď sa tá naša puberta tiahla s nami začali aj pribúdať poznámky v klasifikačnom zázname. Niekto tu pubertu ťahal zo sebou až sem do deviateho ročníka.

Nastal čas sa Vám vážené pani učiteľky, učiteľ poďakovať za vzdelanie, pekné spomienky, za more skúseností, ktoré ste nám odovzdali. Za toleranciu výstrelkov však patrí osobitná vďaka Vám, naša triedna pani učiteľka. Dodnes obdivujeme vašu neskonalú obetavosť a ako oceľ pevné nervy. A vám, milí náš pedagogický zbor prajeme pozorných žiakov, pevné zdravie, veľa pracovných, ale i osobných úspechov. A aj vám pani riaditeľka za to že ste nás tu strpeli a že sme vám narobili toľko problémov. Za chvíle prežité či už na školských výletoch na ktorých vždy bola sranda, alebo za obyčajné prestávky keď sme sa spolu rozprávali alebo učili. Drahá pani riaditeľka, vážené pani učiteľky a pán učiteľ, za toto všetko Vám patrí jedno jediné slovo, ktoré vraví za všetko: ĎAKUJEME!

 
Podobné referáty
Rozlučka zo školou 2.9938 576 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.