referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Júlia, Juliana
Nedeľa, 22. mája 2022
Mária zálesáčka
Dátum pridania: 13.08.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Zdenko
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 474
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Mária zálesáčka

V jedenu krásnu nedeľu mala ísť Mária do kostola. Namiesto toho sa však rozhodla bližšie spoznať prírodu. Obliekla si tie najkrajšie šaty a na hlavu si dala klubúčik s modrými kvietkami, ale potom si to rozmyslela a obliekla si maskáče, obula kanady, a na hlavu si dala červenú výsadkársku baretku, ktorú kúpila na internetovej burze oblečenia z druhes svetovej vojny. Zo sebou si zobrala vysoko kvalitnú napodobeninu švajčiarskeho armádneho noža kúpeného v Maďarsku a MP4 prehrávač. Do MP4 prehrávača si natiahla všetky albumy Deathstars, Slipknotu a Therionu nelegálne stiahnuté z internetu. Neďaleko dediny bol les a tak sa tam vydala.

Keď prišla asi do stredu lesa zistila že sa stratila. Postavila si prístrešok z vetiev a posteľ z trávy a ihličia. Spravila si aj ohnisko. Mária žila v lese niekoľko mesiacov. Prežila vďaka radám Beara Grilsa z programu na Discovery. Jedla korienky, chrobáky, žížaly, lesné plody a niekedy si ulovila diviaka alebo zajaca. Niektoré zvieratká sa báli priblížiť. Z jednoho stromu odlúpla kôru a vyrila do nej kalendár. Márii sa v lese veľmi zapáčilo. Našla už aj cestu z lesa no do dediny sa nechcela vrátiť.

V jeden deň, keď piekla diviaka zabudla uhasiť oheň. Išla na prieskum do dediny a keď sa vrátila zbadala že les horí. Utekala teda späť do dediny zavolať pomoc. Lenže v dedine nikto nebol. Chela sa dostať domov no zabudla si kľúče a tak musela rozbiť okno. Infiltrovala sa do domu pozrela na kalendár. Je nedeľa. Určite su všetci v kostole, pomyslela si. Sadla teda na bicykel a išla do kostola. Cestou z kopca nezvládla riadenie bicykla a narazila do dopravnej značky. Rozbila si hlavu no znovu sadla na bicykel a ponáhlala sa do kostola. Lenže v kostole tiež nikto nebol a tak sa vrátila späť do dediny. Cestou okolo nej prefrčalo hasičské auto. Mária ho sledovala. Auto zastalo pri lese, kde už bolo niekoľko hasičských áut a všetci obyvatelia dediny. Mysleli si, že Mária je v horiacom lese a snažili sa ju zachrániť. Ľudia kričali: “Mária, kde si?“ Mária skríkla: “Tu som!“ „ Kde?“ opýtali sa ľudia. „Pri autách“ odpovedala Mária. Ľudia bežali za ňou. Rodičia sa tešili, že sa jej nič okrem rozbitej hlavy nestalo.
Spoločne sa vrátili domov. Mária všetko porozprávala rodičom. Hlavu jej zašili, okno však musela platiť s vreckového.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.