referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Izabela
Štvrtok, 9. decembra 2021
Rozlúčka so školou
Dátum pridania: 24.11.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Tatianast
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 272
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 

Vážená pani riaditeľka, vážení učitelia, milí žiaci.

A je to tu. Ďalší školský rok je za nami, no pre nás deviatakov bol posledným rokom na tejto škole. Bolo by ľahké povedať "Zbohom a ďakujem za vedomosti". No pri tejto príležitosti si určite každý z nás zaspomína, ako po prvýkrát nesmelo vkročil do školy. Nastal okamih, keď v nás ožívajú radostné i možno aj menej šťastné spomienky na deväť rokov strávených na tejto škole.

Od prvej chvíle, keď sme prekročili prah školy ako prváci, od prvých slov či viet napísaných v zošite ste nám boli Vy, milé pani učiteľky, oporou a poskytli ste nám ten najlepší štart do života.
Ani sme sa nenazdali a už sme boli na druhom stupni. Opäť prišiel strach, neistota. Museli sme si zvykať na nové tváre, ba aj na predmety, ktoré už neboli také jednoduché ako tie na prvom stupni.
No Vy, milí učitelia, ste nás aj v ťažkých chvíľach podržali. Tak ako povedal známy filozof: "K učeniu nedochádza automaticky, treba k nemu viesť". Vy ste nás doviedli cestou vzdelávania až k rázcestiu, na ktorom sa už sami rozhodujeme kam a ako ďalej.

Týmto sa Vám chcem za všetkých deviatakov vrúcne poďakovať za more vedomostí, čo ste nás stihli za tých deväť rokov na tejto škole naučiť. Patrí Vám jedno veľké ďakujem.

 
Podobné referáty
Rozlúčka so školou 2.9788 576 slov
Rozlúčka so školou 2.9943 282 slov
Rozlúčka so školou 2.9744 238 slov
Rozlúčka so školou 2.9807 400 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.