referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Barbora
Pondelok, 4. decembra 2023
Charakteristika osoby - Moja mama
Dátum pridania: 09.12.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: huno
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 464
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.78 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 

Veľmi dlho som sa musel rozhodovať, ktorú osobu opíšem, pretože v mojom okolí je množstvo naozaj zaujímavých osôb. Rozhodol som sa teda opísať človeka, ktorý pri mne vždy stojí, vybral som si moju mamu.
Má strednú postavu, hnedé oči a krátke hnedé vlasy.

Je nesmierne pozorná, vždy ma vie pochopiť, vcítiť sa do mojich starostí a aj radostí, pri probléme mi vie vždy poradiť. Môžem sa jej so všetkým zdôveriť bez toho, aby som sa obával, že to niekomu povie.
Najviac si na nej cením jej pracovitosť. Nehádže veci za hlavu, no snaží sa hľadať riešenia až dovtedy, kým to, čo robí, nedokončí. Je veľmi pracovitá, čo ju neraz stojí veľa nervov, času a síl. Moju mamu bavia domáce práce, ale najradšej varí a pečie, ale rada aj upratuje domácnosť, vysávanie a umývanie podlahy ju nebaví, preto to občas musím robiť aj ja.

Má veľa záujmov a je všestranne nadaná. Veľmi rada vyšíva. Avšak veľká slabina, ktorú moja mama má je v oblasti počítačov.
Moja mama má oveľa viac dobrých ako zlých vlastností. Jednou z tých zlých je, že veľmi rýchlo dokáže znervóznieť, ako náhle sa jej čosi nedarí tak, ako by si to predstavovala. Moja mama je veľmi priateľská a má aj zmysel pre humor. Týmito vlastnosťami si získava veľa priateľov.

Je veľmi dobrá, vie dobre variť a vie sa o celú rodinu veľmi dobre postarať, vie aj pomôcť, keď to niekto potrebuje alebo poradiť. Ja si ju veľmi vážim, hoci niekedy jej škaredo odpapuľujem a potom je z toho smutná a aj mňa to trápi.

Keď má dobrú náladu, tak vie byť aj vtipná, ale keď má zlú náladu, tak sa má zle a nič sa jej nechce. Moja mama vie byť aj citlivá, má aj dobrú dušu a pre mňa je to najlepšia mama na celom svete. Je aj múdra a moju mamu by som nikdy v živote nevymenil za nič na svete, aj život by som za ňu dal. Svojej mame som za všetko veľmi vďačný.

Tak toto je moja mama. Som rád, že ju mám. Dúfam, že z týchto riadkov je cítiť, ako veľmi mám moju mamu rád a ako veľmi som jej vďačný za to, že ma spolu s otcom vychovali takého, aký som.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.