referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Milan
Sobota, 27. novembra 2021
Otvorenie školského roka
Dátum pridania: 09.12.2010 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: greta
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 342
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Vážená pani riaditeľka, vážený pedagogický zbor, milé deti a rodičia.

Dovoľte mi, aby som Vás privítal na slávnostnom otvorení školského roka 2009/2010. Dúfam, že ste si užili krásne a ničím nerušené prázdniny. Leto je však za nami a my sa tu opäť stretávame, aby sme spoločne zasadli do školských lavíc a získavali nové a nové informácie.

Každý školský rok je pre niekoho z nás niečim výnimočný. Niekto odíde, niekto zase príde. Tento rok sa s nami budú lúčiť naši novopečení deviataci, ale zas privítame nových prváčikov. Prišli medzi nás plní očakávaní a prekvapení, čo tu na nich čaká. Určite tu nájdu a dozvedia sa mnoho nových vecí, ktoré im budú v živote prospešné a pomôžu im v ich ďalšej ceste. Oboznámia sa s tajmi slovenčiny, matematiky a mnohých iných predmetov. Chcel by som tiež privítať nových členov v našom pedagogickom zbore, ktorí budú pre našu školu určite prínosom.

Ďalej, by som Vás chcel oboznámiť s modernizáciou našej školy. Do školy boli zakúpené nové učebné pomôcky ako školské učebnice, rysovacie potreby a iné podobné veci, ktoré nám pomôžu pri ďalšom získavaní vedomostí. Taktiež boli zmodernizované obe budovy školy. Zakúpili sa plastové okná a budovy boli kompletne zateplené. Zrekonštruoval sa tiež náš športový areál, ktorý sme obohatili o nový tenisový kurt a basketbalové ihrisko. Na svoje si však prídu aj chlapci, ktorí obľubujú športy ako futbal, floorball, ale aj mnohé iné.

Toto by bolo odo mňa všetko. Želám Vám veľa úspechov v škole ako i v osobnom živote. Želám Vám, aby sa Vám darilo a aby ste dosahovali len tie najlepšie výsledky.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.