Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Diskusný príspevok- alkohol a drogy

Milý Študenti!

V krátkosti by som Vám chcela priblížiť tému alkohol a drogy, pretože mnoho študentov zo základných a stredných škôl si neuvedomuje, aké škody tieto zlozvyky môžu napáchať na organizme.
Veková hranica, kedy mladí ľudia okúsia drogu alebo alkohol sa neustále znižuje. Deti a mladí sa s nimi môžu dostať do kontaktu voľne na ulici. Všade striehnu díleri, ktorý ponúkajú ľahké, ale aj ťažšie drogy. Na alkohol zase malých navádzajú starší kamaráti. Alkohol ako, aj iné drogy, škodí zdraviu a pri častom užívaní môže vzniknúť závislosť. Pri alkohole je proces vytvárania závislosti pomerne pomalý. Ak však ide o tvrdšie drogy proces je veľmi rýchly. Netreba veriť rečiam „Veď to len skús. Nič sa ti nemôže stať.“ Je to iba klamstvo. Nie každý sa stane závislým po jedno raze, ale koľko mladých už na to doplatilo? Keď si telo navykne na určitú látku je veľmi ťažké skoncovať s tým. Pomoc nám môžu poskytnúť v rôznych protialkoholických a protidrogových centrách. Proces odvykania je však veľmi zdĺhavý. Môže trvať aj niekoľko rokov a nie vždy je to sto percentné. Jedným z odstrašujúcich príkladov môžu byť aj vaši kamaráti. Ak máte v okolí niekoho závislého pozrite sa naňho a zamyslite sa, či aj vy chcete skončiť ako úplná troska. Stojí to za to? Za ušetrené peniaze by ste si mohli kúpiť toľko rozličných vecí.

Kto okúsil alkohol alebo drogu isto vie, že prinášajú aj „skvelý pocit voľnosti“. Je to však omyl, pretože organizmus je zaskočený. Je pravda, že omámený alkoholom alebo drogou povieme všetko, čo si myslíme a podobne. Ale nebolo by lepšie uvoľniť sa a vyjadriť svoj názor aj v triezvom a úplne čistom stave?

Na záver by som chcela ešte raz podotknúť, že alkohol a drogy sú veľmi nebezpečné. A nie je vôbec dobré začínať s nimi. Veď koľko nešťastí či už na cestách alebo v rodinách sa stalo kvôli týmto nerestiam? Nedajte sa zlákať „módou“ a buďte originálni.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk