referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Streda, 8. decembra 2021
Človek, ktorého si vážim
Dátum pridania: 22.02.2011 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: 00drobcek00
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 315
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 

Dlho som premýšľala nad tým, koho budem charakterizovať. V mojom živote je veľa takých ľudí, ktorých si vážim. Starí rodičia, rodičia, priatelia a môj priateľ. No nakoniec som sa rozhodla predsa len pre jedného z rodičov. Žena, ktorej vďačím za všetko, moja mamina.

Mamina pochádza z Košíc. Celé detstvo strávila tam, ale až po zoznámení s ocinom sa presťahovala do mesta, kde dodnes žijeme.

Mamina je štíhlej postavy. Na jej bledej tvári vynikajú prenikavo modré oči a do ružova sfarbené pery. Vlasy sú čiernej farby, často farbené. Na prvý pohľad je veľmi sympatická a pekná žena.
Z jej charakterových vlastností prevažujú tie kladné. Narodila sa v znamení Strelca, čo predstavuje šťastie, optimizmus a silu. A to ju presne vystihuje. Je milá, dobrosrdečná, silná a tvrdo si ide za svojimi cieľmi a snami. Nikdy mi nedokázala povedať „nie“ a vždy mi pomohla, keď som to najviac potrebovala. Je skromná, nikdy si nepotrpí na drahé dary alebo veci. Ochotná každému pomôcť a poradiť. V našej domácnosti vyniká svojou usilovnosťou a kreativitou. V práci je tak isto usilovná a nevzdáva sa. Je tolerantná, štedrá, priateľská a rada sa pohybuje v spoločnosti. Ako každý človek, tak aj ona má aj zlé vlastnosti. Je tvrdohlavá, niekedy náladová a netrpezlivá...

Na mojej mamine si najviac vážim trpezlivosť, ktorá ju nikdy nesklamala. Ďalej napríklad obetavosť. Za všetko vďačím jej, za jej výchovu, starostlivosť a zato, že ju mám. Nikdy by som ju nevymenila za inú.
Svoju charakteristiku by som ukončila citátom: „Viac si vážte mamu, ako kamarátov, lebo kamarátov máte veľa, ale MAMU iba jednu!“.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.