referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vladimíra
Sobota, 16. októbra 2021
Diskusný príspevok - Ochrana životného prostredia
Dátum pridania: 22.02.2011 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: VeVegirl12
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 347
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 

Milý pán učiteľ a milí spolužiaci.

Srdečne Vás chcem privítať na dnešnej schôdzi, ktorá sa povedie témou „Ochrana životného prostredia“. Táto téma je v súčastnosti dosť aktuálna a pomerne dôležitá.
Ochrana životného prostredia znamená starostlivosť o celý rad prírodných zdrojov – rastliny, živočíchy, vzduch, vodu i pôdu. Životné prostredie je všade okolo nás, sme s ním spojení vo vzájomnom vzťahu.

Základným životným prostredím ľudí je príroda - prírodné prostredie. Tvorí ho vzduch (biosféra), voda (oceány), pôda (zemská kôra s nerastným bohatstvom), rastlinstvo a živočíšstvo. Tieto zložky pôsobia súčasne a vo vzájomnej súvislosti. Človek životné prostredie využíva a svojou činnosťou ovplyvňuje. Tým vytvára umelé prostredie (mestá a dediny, dopravné prostriedky, cesty, železnice, mosty, budovy a iné) a tým pádom ho ničí a znečisťuje. V rukách každého jednotlivca je sila - pozitívne ovplyvňovať kvalitu životného prostredia, ale aj demolačná sila – zničiť všetko pekné okolo seba a život v akejkoľvek jeho podobe.

Dlhodobé poškodzovanie životného prostredia sa odráža na zdraví ľudí. Zdravé životné prostredie a zdravý spôsob života idú ruka v ruke so zdravým a hodnotným prežívaním života každého z nás. Zachovanie prírody sa zabezpečuje ochranou a šetrným využívaním prírodných zdrojov. Bez starostlivosti o životné prostredie by sa mohlo narušiť, prírodné zdroje vyčerpať a Zem zničiť.

Človek sa stará o svoje vlastné veci, ktoré sú preňho cenné, ale o životné prostredie sa nestará a tým je stále viac a viac znečistené. Pri celkovom zosumarizovaní týchto myšlienok by som chcela na záver poprosiť, aby ste sa začali viac zaujímať o vaše životné prostredie a o jeho ochranu.

Ďakujem za pozornosť.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.