Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Statický opis- Pes

Opis psa

Psy sú zvieratá, o ktorých sa hovorí, že sú najlepším priateľom človeka. Vyskytujú sa najmä v domácnosti. Patria do skupiny mäsožravcov. Majú rôzne tvary tela, sfarbenie, veľkosť.
Psy sa rozdeľujú do viacerých častí, a to podľa rasy psa. Približne poznáme asi 10 plemien. Medzi najznámejšie plemená patria ovčiarske psy a jazvečíky.

Človek začal využívať jeho vlastnosti pre svoju potrebu, najmä na stráženie svojich obydlí.
Voda je veľmi dôležitá pre zdravie psov. Telo sa skladá z hlavy, bruška a končatín. V papuli sú zuby. Čuch a sluch má výborne vyvinutý. Na končatinách sú štyri prsty s pazúrmi. Chvosty psov sú rôznej dĺžky. Uši môžu byť špicaté aj ovisnuté.
Pes nemá rád mačky.

JAZVEČÍK

Menší krátkonohý pes s dlhým chrbtom. Nos je dlhý a úzky. Oči stredne veľké, oválne. Uši primerane veľké, ovisnuté. Nohy krátke. Telo s dlhým rovným chrbtom. Chvost pomerne hrubý, 18-20 cm dlhý. Rozlišuje sa: hladkosrstý, dlhosrstý a drôtosrstý. Jazvečíky môžu byť sfarbené  - čierna s pálením, červená, červená s prímesou čiernej, výnimočne aj hnedá s pálením alebo tigrovitá. Sklon k priberaniu na váhe. Pomerne časté problémy s chrbticou. Je to poľovný pes. Patrí medzi najobľúbenejšie psie plemená.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk