Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Vianoce

Rok čo rok k nám prichádzajú pomaly a najskôr nenápadne. Je to tak, najkrajšie sviatky roka sa opäť blížia, už môžeme počítať dni. Radostné, čarovné, bohaté, pokojné, láskyplné..... Iba jediné sviatky v roku majú toľko prívlastkov – VIANOCE.

Niet vari krajších sviatkov. Na Vianociach sú krásne už samotné prípravy na ne. V rodinách, v ktorých je láska a porozumenie, sú aj deti šťastné a spokojné. V týchto rodinách má celé vianočné obdobie, čiže aj čas na prípravu Vianoc, svojské čaro. Všetci sa dokážu zapojiť do spoločných prác, nevynímajúc ani deti. Na Vianoce, je každý spolu, každý je doma a je šťastný z toho, že môže byť so svojou rodinou.

Okrem toho, že Vianoce sú asi najkrajším sviatkom, slávia ho v každej jednej rodine. Bez ohľadu na národnosť. Niekde síce nemajú tie pravé Vianoce, sú bez snehu... a aj bez tých ostatných vecí, ktoré k tomu patria. Ale my tu máme všetko... a všetko je krásne. Máme aj pekne vyzdobené mestá, ktoré k tomu pridávajú tú správnu náladu.

Ale pravý sviatok, pre ktorý sú vlastne Vianoce, je to, že pred vyše dvetisíc rokmi sa narodil Spasiteľ. Bol to človek, ktorý sa narodil preto, aby zachránil svet a naučil nás žiť tým pravým životom viery. Ježiš Kristus bol jediný človek, ktorému môžeme ďakovať za to, že nám dal taký prekrásny sviatok- Vianoce.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk