Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Táto ulica mi je známa

Táto ulica mi je známa
Ulica, ktorá mi otvára oči. Vždy, keď kráčam touto ulicou, napadajú ma rôzne myšlienky. Napĺňa mi hlavu množstvom nápadov. Je veľmi zaujímavá. Nachádza sa na konci našej dediny. Je vždy čistá a upravená.
Každé ráno, keď opúšťam náš malý útulný dom, stretám sa s rannými lúčmi, práve vychádzajúceho slnka. Kreslia na tmavý asfalt svoje umelecké diela.
Keď je už slnko najvyššie, vidíme popri ceste množstvo zelene a kvetov. Tie sa každé ráno prebúdzajú, aby nás mohli potešiť svojou krásou a omámiť rôznymi vôňami. Všetko vyzerá ako obrázok namaľovaný detskými rúčkami.
Môžeme sa započúvať. Počujeme štebot vtákov, ktoré predvádzajú svoj preslávený spevácky talent. Súťažia o to, kto má krajší a zvonivejší hlas. Všetko okolo žiari šťastím.
Táto ulica je čarovná. Nikomu nedovolí ani len pomyslieť na zlý skutok. Zahŕňa nás dobrou náladou. Dodáva silu každej smutnej duši. Je vidieť, ako žiari príbehmi, ktoré by tak rada niekomu vyrozprávala. Našla v niekom svoju bútľavú vŕbu.
Stačí jeden pohľad vpravo a zatúžime po pohľade z obrovskej skaly, ktorá tu stojí už veľa, veľa rokov a pocítila na svojom chrbte množstvo krokov zvedavých turistov. Skala, ktorá sa skláňa nad malou dedinkou. Pohľad z tejto skaly nám dovolí objaviť očarujúci výhľad. Vidieť množstvo krás prírody, ktoré nám ponúka matka Zem. Vidieť celú dedinu ako na dlani. Túži po tom, aby sa na ňu nikdy nezabudlo. Aby nám utkvela v pamäti po cely náš život. Túži po tom, aby nás naše kroky vždy priviedli naspäť sem, aby sme objavili vždy svoj domov.
Všetko hýri farbami ako maliarska paleta.
A tu na konci tej úžasnej ulice je môj dom, môj hrad, moja nedobytná pevnosť, moje detstvo, celý môj život, tu žijem. Na tejto ulici sa stalo všetko čo som mohla kedy chcieť, vidieť či zažiť. Na mape by bola ako cesta k pokladu, plná dobrodružstiev a nebezpečenstva. Nedá sa zabudnúť na neopísateľný pohľad z nášho okna. Vidieť všetky krásy neporušenej prírody. Vidieť natešené tváričky malých detí, poskakujúcich popri ulici. Všetky sú plné energie a žiaria šťastím.
Táto cesta je naozaj výnimočná. Je pri nej pár domov a záhradiek. Ľudia, ktorí tu žijú si ňu nedajú dopustiť. Ľuďom slúži aj na oddychové prechádzky. Vedie na širokánsku lúku. Tá cez leto tak prekrásne rozvoniava, že by tam človek dokázal stráviť aj celý deň. V podvečer tam nájdeme nádherný pohľad na zlatistú oblohu pri zapadajúcom slnku.
Človek by ani netušil, že takéto nádherné, rozprávkové, málo obývané miesto existuje.

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk