referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ondrej, Andrej
Štvrtok, 30. novembra 2023
Toto som ja (charakteristika)
Dátum pridania: 30.03.2012 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: dospela
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 542
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.92 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Toto som ja
(charakteristika)

„Tak toto si celá ty“. Počúvam často od mojich kamarátov a rodiny. Nuž, veď každý sme nejaký a každý je charakteristický niečím iným. Tak isto aj ja.
A čo je charakteristické pre moju osobu? Čím som ja výnimočná? A aká vlastne som? To všetko niekedy vedia lepšie ľudia okolo mňa ako ja sama. Ale podľa môjho skromného názoru na seba sú pre mňa typické zvláštne spôsoby uvažovania, niekedy až úplné nezmyselného a prehnaného filozofovania nad zbytočnými vecami. Dosť veľa ľudí sa kvôli tomu aj zo mňa smeje, že som „filozof“ . A to je len jedna z vecí, ktoré sú pre mňa príznačné. Okrem toho mám niekedy veľmi zvláštny zmysel pre humor, ktorý občas ľudia nepochopia alebo na druhej strane oni pochopia a ja nie. Tým sa dostávam aj k ďalšej mojej vlastnosti, ktorou je to, že veľakrát sa mi stáva, že si pripadám ako blondína, ktorá ničomu nerozumie. Ale na opačnej strane príprave do školy veľa času nevenujem, no napriek tomu nám na môj vkus vynikajúce výsledky a s učivom a celkovo so školou nemám problémy až na zopár výnimiek. To naznačuje aj to, že som dosť lenivá a často sa neviem prinútiť učiť, čo mi je na škodu. No napriek tomu, keď sa do niečoho zahĺbim nedokáže ma nič zastaviť, ani predčasný neúspech a snažím sa až kým nedosiahnem svoje, čo mám asi zdedené po svojom nevlastnom otcovi. Zaujímavé je, že som zdedila po ňom pomerne veľa. Aj čo sa týka výzoru mi už od detstva ľudia hovorili, že sa podobáme. Ale aj čo sa týka správania. Buď som to odpozerala od neho alebo som sa už narodila s génami, v ktorých je takéto správanie ako má on zakódované. A keďže som sa narodila v znamení škorpióna som maximálne komplikovaná povaha, a to ma aj niekedy mrzí, lebo tým ubližujem iným ľuďom. Takže život so mnou je veľmi ťažký.
A čo nemám rada? Okrem plesnivého syra, bryndze a hrozienok hlavne klamstvo do očí od ľudí, ktorých mam rada a hlavne v prípade ak na 100% viem, že klamú. Čiže falošných ľudí, ale aj namyslených, príliš sebavedomých, takých, ktorí sa podceňujú, tvrdohlavých, nepoznajú zábavu, agresívnych ale hlavne tých, ktorí nemajú radi mňa. Ale ináč som veľmi spoločenský typ človeka, ktorý nevydrží len tak sedieť doma a neustále vyhľadávam zábavu a spoločnosť, ale iba takú v ktorej sa cítim dobre. A teším sa, keď sa aj ostatní v mojej spoločnosti cítia dobre.
To je tak v skratke asi všetko o mojej jedinečnej osobe. Viac o mne už sa dozviete ak ma spoznáte.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.