referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Henrieta
Utorok, 28. novembra 2023
Umelecká charakteristika - Odvaha
Dátum pridania: 19.11.2012 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: presento
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 486
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Mladý vojak, čo prežil toho veľa a videl toho veľa. Jeho meno je Odvaha. Tento mladík je bojovník a vždy veľmi dobre vie do akého boja sa púšťa. Vie veľmi dobre, kedy má ísť vpred za svojím cieľom, ale aj naopak vie, kedy má ostať v úzadí a nevykročiť nohou v pred.
Postavou je vyšší a v celku svalnatý. Má krátke hnedé vlasy. Na prvý pohľad vyzerá ako normálny chlap, no keď pristúpite k nemu bližšie, všimnete si jeho čierne oči, ktoré sú priam tajomné. Vyžaruje z nich sila, nebojácnosť a u ľudí vyvolávajú strach. Jeho pohľad je taký silný, že ľudia sa ho zľaknú a utečú do úzadia a prekážky, ktoré mu stoja v ceste len tak zmiznú, no nie vždy je to jednoduché.
Jeho najobľúbenejšími farbami sú čierna a červená. Oblieka sa podľa nálady, keď je šťastný oblečie sa do pestrých farieb, no žiaľ takých dní je málo, a preto má skoro stále na sebe len oblečenie čiernej a červenej farby. Často sa nachádza v bezvýchodiskových situáciách a musí konať ihneď, aj keď vie, že nie vždy to dopadne podľa jeho predstáv. Svoj život si zakladá hlavne na intuíciách, ktorým verí.
Možno sa vám to nebude pozdávať, no tento mladík menom Odvaha je citlivý, často ho dokážu rozhodiť situácie a potom nevie ako konať. Ale je to aj impulzívny niekedy až agresívny mladík, ktorý dokáže aj tie najsilnejšie osoby zraziť na kolená, keď to najmenej čakajú, taký je on! Ale aj on má achilovku, ktorá ho dokáže poriadne otupiť, no keď padne na zem opäť sa postaví, ide ďalej a nevzdáva to, aj keď mu všetci kladú prekážky po pod nohy.
Je to veľký bojovník, ktorý dokáže ovplyvniť každého z nás. Je to odhodlaný a usilovný mladý človek, ktorému rozbité kolená neprekážajú a za svojím cieľom si dôjde za každú cenu! Od svojich plánov sa nenechá odradiť, keď vie, že na konci cesty ho čaká to, po čom tak túži.
Tento mladík je v znamení býka a aj tvrdohlavosť je jeho silnou stránkou, ktorá mu dopomáha dôjsť za svojím snom. Svojou cestou sa prediera zatiaľ úspešne, síce už párkrát padol na kolená, ale postavil sa na nohy a pokračuje ďalej. Mnohí ho kvôli ambíciám odsudzujú, ale záleží predsa na našom šťastí a nie na šťastí ostatných. Myslím si, že on sám je hrdý na to kým je.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.