referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Nedeľa, 19. mája 2024
Jubileum školy (príhovor)
Dátum pridania: 12.04.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Pauluska
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 254
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.91 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Vážená pani riaditeľka, milí hostia, vážený učiteľský zbor!

Som veľmi rada, že sme sa tu všetci zišli, pretože naozaj máme čo oslavovať,
a to jubileum našej školy! Už je to 50 rokov, čo sa tu v škole učí.Každý jeden rok k nám prichádzajú malí prváčikovia, ktorí sa usilujú naučiť sa písať a čítať, ale aj počítať.Nie je to vždy pre nich ľahké, no snažia sa ako len vedia.Vďaka veľkej trpezlivosti našich paní učiteliek je ich úsilie ocenené úspechom a pochvalou.
No každý rok od nás odchádzajú deviataci, ktorí sa vyberú každý svojou cestou na stredné školy, ktoré si vybrali.Poskytujú dalej rozvinuté zakládné vzdelanie, ktoré na našej škole získali.Určite sa im bude na ňu dobre spomínať.Veď v škole sa dá zažiť veľa pekných chvíl.Napríklad v rôznych súťažiach, ktoré sa tu stále konajú.
Naša škola je pre nás nevyhnutnou súčasťou.Keby tu totiž nebola, nemohlo by sa tu učiť, deti by ostali doma a nemali by poskytnuté vzdelanie, aké by si zaslúžili. Nebolo by vôbec pekné, keby ľudia ostali hlúpi.Lenže naša škola tu je a my sa musíme snažiť, aby tu aj ostala.Hovorím to preto, lebo niektorí žiaci v škole veľa vecí ničia.Lenže to nie je správne a oni by si to mali uvedomiť.Aby škola ostala v najlepšom stave a mohlo sa tu učiť ďalších 50 rokov a dúfam, že aj viac.
Myslím, že hovorím za všetkých, keď poviem, ako sme radi, že tu našu školu máme a že sme hrdí za všetko dobré, čo nám dala.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.