referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dorota
Pondelok, 6. februára 2023
Čo je láska? (filozofická úvaha)
Dátum pridania: 29.02.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: pamacko
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 283
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Láska nemá presnú definíciu, nie je to niečo presne určené. Láska je vzácny a najkrajší cit, ktorého je schopný len človek. Láska má rôzne podoby (láska k rodičom, súrodenecká láska, láska k niečomu, ale najznámejšia je láska mladých ľudí, mladých párov, ktoré sa večer prechádzajú mestom ruka v ruke). Toto čarovné slovo LÁSKA ľudia poznali už od pradávna a aj vďaka tomu tu dnes stojím pred vami. Vďaka láske svet žije, každý z nás bol stvorený z lásky a nosí v sebe kúsok lásky, o ktorý sa treba starať a chrániť pred všetkou zlobou sveta. Ľudia sú rôzni a s nimi sa mení aj pohľad na lásku. Niekto si pod slovkom láska predstaví milovanú osobu, spoločné chvíle, smiech, radosť, šťastie. Inému sa pod pojmom láska vynorí bolesť, smútok, trápenie, sklamanie a žiaľ.
Keby som sa prváčika opýtal, čo je láska, odpovedal by: „Moje autíčko, môj pes, moja mamička a pod.“ Keby som tú istú otázku položil starcovi, tak buď by povedal: „Nepamätám sa,“ alebo „V živote som nič krajšie nepoznal.“
Hovorí sa, že ten kto pre lásku netrpel, nepozná čo je pravá láska. Ale prečo je to tak? Má láska nejaké pravidlá? A existuje vôbec láska bez sklamania? Keď sa človeku zdá, že je v cieli, na konci svojej trate, vtedy zakopne a spadne. No napokon sa musí postaviť a vrátiť sa na začiatok. Musí sa vrátiť na začiatok NOVEJ lásky a začína vo viere, že to je konečne tá pravá láska. Ale čo je tá pravá láska? Ako ju spoznať? Koho sa opýtať? Starca či prváčika?
Láska musí prejsť v živote cez rôzne prekážky. Môže sa oslabiť a zakolísať, ale keď je skutočná a úprimná, všetko prekoná. Nemožné sa stáva možným. KuBiK.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.