referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Viliam
Nedeľa, 28. mája 2023
Prečo fajčím marihuanu
Dátum pridania: 11.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Tajtrlicka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 671
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.3
Priemerná známka: 2.91 Rýchle čítanie: 3m 50s
Pomalé čítanie: 5m 45s
 
„Prohibícia .. prekračuje hranice ľudského rozumu v tom, že sa pokúša kontrolovať ľudský apetít zákonom a vytvára zločin z niečoho, čo zločinom nie je.“

Abraham Lincoln

Pri načítaní stránky www.referaty.sk, keď nehľadám nič konkrétne, väčšinou zablúdim do sekcie „nezaradené“, kde s obľubou čítavam úvahy a objasnenia s názvom typu „Prečo nefajčím“, „Prečo neberiem drogy“ .., ktoré ma vždy pobavia naivitou dotyčných autorov. Už dopredu chcem upozorniť na fakt, že tieto riadky nie sú ani propagáciou, ani vyzývaním k užívaniu nelegálnych drog, len pociťujem potrebu aspoň sa pokúsiť o narušenie predsudkov voči nám, „sprostým puberťákom, ktorí sa snažia byť dospelí“.
Začnem priznaním - drogy ma vždy fascinovali. Znie to ako úplne feťácky výrok, ale je naozaj fascinujúce, ako dokážu omamné látky zmeniť myslenie a správanie človeka, aj keď sama by som do seba asi chemické látky dávať nedokázala. Je to ale každého osobná vec – pokiaľ svojou existenciou neznepríjemňuje život okoliu. A marihuana? Z nadpisu je jasné aký mám k nej vzťah. A len málo ľudí v mojom okolí ju aspoň nevyskúšalo. Máte poct že u vás v okolí to tak nie je? Nevedomosť je sladká, že? Marihuana je najužívanejšou nelegálnou drogou na svete. To je všeobecne známa skutočnosť. A skúste sa zamyslieť prečo.
Dôvodov na prvé „húlenie“ je zopár. Od pokušenia vyskúšať niečo zakázané, cez zvedavosť, túžbu po skúsenosti až po isté vyčlenenie sa z konzervatívneho zmýšľania spoločnosti s ktorým sa stretávame ako doma, tak v škole, v médiách a niekedy aj medzi kamarátmi. A dôvod prečo pokračovať je jednoduchý. Pre ten pocit úplnej pohody so záchvatmi nekontrolovateľného smiechu a úžasným myšlienkam a úvahami nad lámaním vetra či momentálnym stavom voľnosti kolenného kĺbu. Máte pocit že je to málo? Veľa ľudí sa ma pýtalo, že čo mi to dáva, akurát z toho osprostiem. Lenže ani jedného z nich nikdy nezujímalo, či je to všetko naozaj tak ako sa všade hovorí. Z marihuany sa budeš smiať, budeš mať červené oči a pomaly to z teba začne robiť magora – to je všetko čo vedia. A takých ľudí je dosť na to, aby bola ďaľej hádzaná do jedného vreca so všetkými psychotropnými látkami sveta.
Veľa ľudí, ktorý majú vášeň podobnú tej moje vie, že fajčenie „ganje“ nie je ani zďaľeka tak škodlivé ako si nezainteresovaní myslia. Cannabis má radu priaznivých účinkov pre zdravotný stav človeka.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.