referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zina
Utorok, 21. mája 2024
Škola (úvaha)
Dátum pridania: 11.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: el.se.14
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 295
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.88 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Poviete si: Prečo škola? Prečo vzdelanie? Načo nám to všetko bude? Načo toľko rokov strávených nad knihami?
Skúsme sa zamyslieť. Veď určite väčšina ľudí, aj vy, má nejaké ambície. Niektorí malé a ľahko dosiahnuteľné, iní majú vysoké ciele, na ktorých treba zapracovať. Aj ja som jednou z tých snaživých, čo berú učenie dosť vážne a snažia sa dosiahnuť to, čo si zaumienia.
„Nikto učený z neba nespadol.“
Tento výrok hovorí takmer za všetko. Každý človek sa predsa narodí ako malé bábätko a až postupne sa UČÍ, a už to tu máme, učí sa hovoriť, myslieť, chápať, poznávať život. Je tiež veľmi dôležité, aby malo dieťa dobrý príklad v rodičoch. Veď hlavne im by malo záležať na tom, aby z ich dieťaťa niečo bolo, aby niečo dokázalo, aby sa čo najviac naučilo.
Správne si odštartovať život
To je veľmi, veľmi dôležité. A možno práve vzdelaním a školou, najskôr materskou, potom základnou, strednou či vysokou, ten štart nebude až taký ťažký a cieľ taký nedosiahnuteľný.
Povinnosti
Nielen my máme povinnosti voči škole. Aj samotná škola, musí myslieť na to, že cieľom je naučiť človeka nielen biológiu, geografiu, dejepis a podobne, ale musí učiť aj budovať si názory, prejavovať sa, rozprávať, slušne sa správať. A na toto niektoré školy zabúdajú.
Práca
Ako iste viete, práca sa dá získať hlavne na základe dobrého vzdelania. Tí, čo neboli leniví, si dokážu nájsť dobrú prácu, ktorá ich nielen baví, ale im zaručuje aj živobytie. Naopak tí, ktorí na učenie „kašlali“, sa zmôžu tak akurát „kopať kanály“, ako nám dospelí často pripomínajú.

A keď teda zvážime všetky klady školy, ktoré som sa vám tu snažila aspoň trošku priblížiť, mali by sme si uvedomiť, že aj keď niekedy zažívame v škole tvrdé a ťažké chvíľky, treba vydržať. Veď „Nikto učený z neba nespadol.“.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.