referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bohdana
Pondelok, 18. januára 2021
"Keď chceš uskutočniť svoje sny, zobuď sa!"
Dátum pridania: 17.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: skiro
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 540
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.7
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 2m 50s
Pomalé čítanie: 4m 15s
 
¸¸Keď chceš uskutočniť svoje sny, zobuď sa!´´
(Rudyard Kipling)
V spoločnosti je mnoho ľudí, ktorí celý život len snívajú o dokonalom živote, ale nerobia nič preto, aby svoj reálny život aspoň priblížili tomu vysnívanému.Niekedy je na vine fakt, že vlastne nevedia akým spôsobom ho majú začať pretvárať a inokedy je to jedna z najhorších ľudských vlastností-lenivosť.
V prvom rade je potrebné mať vôbec nejaké sny-predstavy o svojej buducnosti, t.j. zamyslieť sa nad vlastným životom. Posúdiť či nežijem ako chudák a či sa mám dobre. Ak niekto žije takým spôsobom života, v ktorom príde domov z celodennej práce, ktorej obsahom bolo voziť sa smetiarskym autom od jedného domu k druhému a nosiť smeti spred domov na skládku a večer si dať pár pív za polovicu výplaty, tak taký človek by sa mal nad svojim osudom zamyslieť. Zobrať život do vlasných rúk a aktívne sa začať podieľať na plnohodnotnom živote. Takýchto ľudí, ktorí vo svojom pokazenom živote nestratili nádej, je len pár. Na takéto vážne rozhodnutie je ale potrebná vysoká dávka odvahy a sebadôvery. Tieto dve drahocenné vlastnosti sme buď zdedili po rodičoch alebo nadobudli v priebehu života. Ale aj dobrého veľa škodí. Ľudia, ktorí sú príliš odvážni a sebavedomí, nie sú v spoločnosti veľmi vyhľadávaní a strmhlav sa púšťajú do riskantných nápadov. Nerozmýšľajú nad tým, či ich konanie bude mať nejaké negatívne následky. Vo väčšine prípadov sa im takéto konanie nevypláca. Svoje konania, ktoré by mali v budúcnosti ovplyvniť náš život, si treba dôkladne premyslieť a určitý čas si ich nechať uležať v hlave.
Ďaľší typ ľudí je ten, ktorý sa opiera o vieru. Sú takí nesebavedomí a natoľko neveria v samého seba, že v situáciách, v ktorých ide tzv. do ¸¸tuhého´´, sa opierajú o fantastickú bytosť, ktorá vyčkáva v ich mysliach na pravú chvíľu, ktorá nastane vtedy, keď je človek bezradný. Vtedy sa ¸¸obrátia k Bohu¸¸. A potom, keď sa z tej zlej situácie dostanú, potom plní nadšenia vyhlásia: ¸¸A boh mi pomohol´´ Ale to je všetko lož! A najhoršie na tom je to, že o tom ani sami nevedia, pretože ich plne ovládla tá vymyslená bytosť v ich hlave. Oni nevedia o tom, že to, čo sa im prihodilo, je produktom ich práce, snaženia. Neuvedomujú si, že to dokázali sami-bez pomoci¸¸Boha´´.Tak títo ľudia úplne strácajú sebadôveru, ktorú kedysi možno mali.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.