Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Tábory - Prvá intímna skúsenosť, pomysleli ste na to?

Detský tábor
Veľa detí sa už nevie dočkať letného šantenia v detskom tábore. Získajú si množstvo kamarátov a zoznámia sa často s prvými láskami. NIektoré staršie deti dokonca idú zámerne do tábora práve kvôli druhému pohlaviu. Detské tábory sú totiž ideálne pre prvé intímne vzťahy. Veľa voľného času, rodičia sú ďaleko, nové sebavedomie v novom kolektíve a "malá veková konkurencia" sú tými najlepšími indíciami. Niečo pre puberťákov
Nie je pravidlom, aby mládež v puberte vyhľadávala tábor iba kvôli vzrušujúcim zoznámeniam s opačným pohlavím. Hlavne dievčatá veľakrát navštevujú tábory, a doma ich čaká priateľ. "Vzťahy" nadviazané v tábore úplne menia charakter po príchode domov a väčšinou sú pre tínedžerov sklamaním. Preto je najlepšie nechať si bližšie zoznámenie po skončení tábora a ušetriť si tým veľa vážnych problémov pri porušovaní táborového poriadku. A čo rodičia?
Podľa jednej z ankiet, denníka SME sú reakcie rodičov na otázku "máte obavy, že si vaše deti práve toto leto v tábore vyskúšali v praxi niečo zo sexuálneho života?" takéto:

- Irena a Andrej, rodičia 13-ročného Alexandra boli otázkou mimoriadne zaskočení: „Tak to mi vôbec nenapadlo. Určite nie.“

- Elena, matka 11-ročnej Katky takúto možnosť rezolútne odmietla: „V žiadnom prípade.“

- Otec 14-ročného Mareka odpovedal protiotázkou: „Veď ich tam strážia, nie?“

Musíme sa toho obávať?
Tínedžeri už od skorého veku rozmýšlajú o sexe. Sú to prirodzené otázky, ktoré prídu a deti na ne hľadajú odpoveď. Preto je nesmierne dôležité zveriť deti do rúk vedúcim, ktorým dôverujete a organizácii, ktorá má dlhoročné skúsenosti. Na trhu sa totiž vyskytujú aj tábory bez dôkladne pripraveného programu a s veľkou voľnosťou pre tínedžerov, ktorá môže byť zneužitá. Informujte sa, akým programom je vyplnený každý deň v tábore. Informujte sa na vekovú kategóriu vedúcich v tábore. Odporúčame, aby na táborový program dohliadala aj zrelejšia osoba vo veku aspoň 30 rokov. Veľa záleži aj od samotných detí. Ak rodič zanedbal v nejakom smere výchovu, počas tábora už ich dieťa neprevychová ani skúsený a ostrieľaný vedúci. Je to možné?
Vyskytli sa prípady, keď tínedžeri vyskúšali aj najintímnejšie stránky sexuálneho života. Mnohí sú isto prekvapení, no v dnešnej dobe už to funguje "akosi bez zábran". Vyskytli sa prípady, keď to zaiskrilo aj medzi mladými vedúcimi a najstaršími dievčatami.

A určite v každej táborovej pošte sa vyskytuje veľa sexuálnych náražok, ktoré si tínedžeri posieľajú medzi sebou. Napríklad citácia jedného z lístočkov z táborovej pošty v nemonovanom tábore pre 8-14 ročné deti na strednom Slovesku pri Pribyline:

„Čau sexoš!!! Ja už to proste nevydržím stále ťa len nečinne sledovať a tíško žasnúť nad tým, aký si úžasný. Keď ráno cvičíš a rozohrievaš tie svoje nádherné mužné údy, točí sa mi hlava a túžim odpadnúť a nájsť záchranu v tvojom náručí. Snívam, ako prídeš a bozkom zobudíš vo mne diabla. Tvoja Šípová Ruženka.“)

Zhodnotenie na záver
Väčšinou ide o neškodnú pubertu a vedúci si zodpovedne svojich zverencov dokážu ustrážiť. Výnimka však potvrdzuje pravidlo a preto je dobré myslieť aj na tieto veci dopredu.

Zdroje:
http://tabory.sk -

Linky:
http://tabory.sk - tabory.sk

Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk