referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Júlia, Juliana
Streda, 22. mája 2024
Závislosti
Dátum pridania: 15.05.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: psajcho
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 567
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 3m 20s
Pomalé čítanie: 5m 0s
 
Žijeme v uponáhľanej dobe. Ekonomická situácia obyvateľstva nie je vyhovujúca.Pracovných príležitostí pre ľudí je málo.Z televízie , rozhlasu a novín sa dozvedáme o veľkej nezamestnanosti.Všetky tieto, no aj iné problémy vedú ľudí k svojskému riešeniu problémov.Niekto sa chce za každú cenu uplatniť, vzdelávať a pracovať.Niekto sa utieka k rôznym závislostiam.Pre zdravie škodlivé fajčenie je u nás veľmi rozšírený zlozvyk.Škodí nielen fajčiarom, ale všetkým, ktorí sa nachádzajú v blízkosti fajčiarov.Aj keď je uzákonené, kde všade sa fajčiť nesmie, vždy sa to nedodržiava.
Veľkým zlozvykom našej spoločnosti je alkoholizmus.Naša republika patrí medzi štáty s veľkou spotrebou alkoholu.Človek ktorí je zvyknutý piť alkoholické nápoje míňa veľmi veľa peňazí na tento návyk.Je potom bezohľadný na svoju rodinu a na blízke okolie.Často v rodinách,chýbajú peniaze na základné potreby len preto, že otec dokonca aj mama veľa prepijú.Ľudia pod vplyvom alkoholu majú zmenené správanie, nestarajú sa o rodinu, nechodia do práce, zanedbávajú seba aj rodinu, a sú agresívni.V rodinách potom nastávajú rozvody, alebo sa alkoholik lieči.Väčšina z nich sa však aj po liečbe k alkoholu vráti.
Drogové závistlosti sú rozšírené najmä u mladšej generácii.Na nešťastie už na základných školách má veľa detí skúsenosti s užitím drogy.Drogy kupujú za často ukradnuté peniaze rodičom,alebo kradnú inde,a tovar predajú.Takto zarábajú na drogy.Mnohí drogou riešia rozne problémy,neúspechy,alebo to robia preto,lebo sa ocitnú v takejto partii.Často je to chyba rodičou,lebo deti zanedbávajú/napr. Podnikatelia ktorí sú stále zaneprázdnení ich deti majú viac peňazí ale chýba u nich láska a porozumenie/.Drogová závislosť sa dá liečiť,ale je to ťažké.Bez opory najbližších sa to nedarí.Pri užívaní drog sa možu predávkovať a umrieť.
Nebezpečná závislosť sú aj hracie automaty a hazardné hry.Človek závislý na hrách a automatoch často veľa prehrá,zadĺži sa.Keď nemá z čoho vrátiť dlhy,rozpredá majetok svoj aj svojich najbližších.Rodiny týchto hráčov veľmi trpia.Aj táto závislosť sa lieči na psychiatrických oddeleniach avšak často sa táto závislosť vráti.Liečený človek sa vráti znovu ku automatom,myslí si,že raz vyhrá veľa peňazí,často chce vrátiť svojej rodine to o čo ju pripravil Všetky závislosti sú nebezpečné,preto sa im treba vyhýbať. Sposobujú velké utrpenie.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.