referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Svetozár
Pondelok, 16. mája 2022
Zánik Slnka (slnečnej energie)
Dátum pridania: 22.05.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Hunter
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 221
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.90 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Chémia : Zánik slnečnej energie

(Úvaha)


Slnečná energia je energia ,ktorá dopadá na Zem zo Slnka. Pre nás a všetky ostatné živé organizmy je veľmi dôležitá. Slnko je pre nás zdrojom energie ,tepla a svetla ,ale vďaka slnečnej energii prichádza k najdôležitejšej reakcii u zelených rastlín ,fotosyntéze .Fotosyntéza je reakcia ,pri ktorej reaguje oxid uhličitý a voda v zelených rastlinách za pomoci slnečnej energie a vzniká jednoduchý cukor a najdôležitejšia zložka vzduchu pre živé organizmy ,kyslík. Čo by sa stalo keby zanikla slnečná energia ? Myslím ,že to asi nikto presne nevie. Ale podľa mňa ,keby vedci neprišli na to ,ako ju nahradiť asi by život na Zemi zanikol.
Pretože ,aj keď v prírode prebieha fotosyntéza bežne ,v laboratóriach sa ju ešte nepodarilo uskutočniť .Keby nebolo slnečnej energie ,nebolo by ani svetla a tepla ,ktoré k nám dopadá zo Slnka. A keby nebolo tohto svetla a tepla ,uhynuli by rastliny a neprebiehala by fotosyntéza .No a s ostatnými živočíchmi by to asi nedopadlo inak. A ako by sa dala slnečná energia nahradiť ? Priznám sa ,že nemám ani tušenia .Ale určite to nie je také ľahké ,ako si niektorí ľudia myslia ,lebo nestačí len zapnúť žiarovku a hotovo.
A ako človek získava energiu ? Človek získava energiu z potravy a z kyslíka ,ktorý vdychuje. A takto sa opäť dostávame k rastlinám ,fotosyntéze a slnečnej energii.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.