referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gašpar
Nedeľa, 29. januára 2023
Hlboký pohľad do očí
Dátum pridania: 04.02.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Ibi
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 000
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 2.9
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 4m 50s
Pomalé čítanie: 7m 15s
 
Čo vlastne znamená pohľad do očí? Každý keď povie že sa niekomu pozerá do očí myslí tým niečo iné. Napríklad muži, chlapci alebo ako chcete keď to povedia myslia tým že sa pozerajú
na nádherné poprsie tej ženy alebo dievčaťa. Ale keď to povie dievča znamená to že chce asi vyčítať s jeho očí pravdu. Ktorú tak dobre zatĺka. Ale aj tak sa to niekedy nepodarí. Prečo?

Lebo niektorý chlapci sú takí dobrý klamári že to nezistia ani z pohľadu do očí. Ale naopak dievčatá to nevedia. Klamať rovno do očí. Alebo aspoň je som takú ešte nestretol. Nie naozaj čo znamená pohľad do očí. Je to krátky alebo aj dlhý úsek života počas ktorého nevnímate nič okolo seba len toho dotyčného. Keď sa niekomu pozrite priamo do očí uvidíte to čo bi ste nevedeli ani keby vám to sám povedal. Podľa mňa je to preto lebo v očiach vidno holú pravdu o človeku. Je to spôsobené tým že tam už človek človeka neoklame aspoň tých nie ,ktorý vedia ako sa hovorí „čítať s očí“. Neviem ale niektorý ľudia nemajú radi keď sa im pozerajú do očí alebo do duše. Možno niečo skrývajú. Alebo nevedia čo majú vtedy robiť? Nech je to čímkoľvek niekedy sa treba pozrieť do očí. Nájdete tam napríklad inšpiráciu na novú kapitolu svojej knihy. Alebo objavíte aké krásne očí má vaša kamarátka, dievča alebo aj spolužiačka, spolužiak a chlapec vyberte si to svoje. Veľa vzťahov sa začína dlhým a hlbokým pohľadom do očí toho dotyčného. A niektorý to používajú aj ako spôsob zbalenia svojho nového partnera na noc alebo niekedy aj dlhšie. Keď sa pozriete do očí budúcej partnerky , partnera pocítite niečo zvláštne. Práve vtedy zbadáte či váš budúci je dobrý, zlý alebo tak povediac človek o ničom. Niekedy to býva aj tak že sa to stane obidvom na raz a to je ten lepší prípad

Vtedy prebleskne iskra a zbližovanie môže začať ak ste pravdaže svojho partnera odhadli dobre. Lebo na začiatku sa píše že niektorý chlapci oklamú aj pri pohľade do očí. Avšak môže to byť aj naopak aj to sa stáva. Dievčatá tiež niesu sväté. Ne na darmo sa hovorí kde nemôže
čert pošle ženu alebo že za všetkým hľadaj ženu. A na druhej strane mužom sa hovorí že sú svine, podvodníci a iné viac a menej vulgárne slová. Keď stretnete takých ľudí ani sa im nepozerajte do očí a ak ste tak už urobili skúste na tie modré oči zabudnúť. Viete čo je najlepšie. Hovorí sa že blondínka to je hriech ale ešte k tomu modrooká to je už pohroma.

Všeobecne je známe že ľudia s modrými očami sú najväčší klamári. Ani neviem aj keď poznám zopár a niektorý ozaj niekedy dobrý klamári. Niekedy je lepšie aj klamať alebo ešte lepšie byť ticho. Hlavne pri situáciách kde sa hádajú dievča s chlapcom a vy máte rozhodnúť.
Ale k pohľadom. Pohľad do očí je niekedy fajn vec. Keď sedí krížom cez stôl niekto kto vás zaujal. Nemusíte ísť za ním ale porozprávate sa s ním pohľadom očí. Je to aj výborná metóda dorozumievania alebo porozprávania s človekom ktorý sedí napríklad v škole oproti vám. Normálne rozprávanie je hlučné posielanie papierikov to si každý všimne a ešte pritom musí vám pomáhať polovička triedy. Zvyčajne to tak býva že človek si chce dopisovať s osobou ktorá sedí najďalej od vás. Dôvody sú na to rôzne. Osoba má niečo do seba. Vie niečo zaujímavé napísať alebo ju tam posadil otravný učiteľ ktorý nič iné nemá na rozume len písať a písať. Preto najlepšie je sa porozprávať pohľadom. Ak pravdaže vedia obidvaja čítať s pier.

Niekedy bývajú aj pritom hádky. Hádajú sa dievčatá s chlapcami že kto prvý na koho pozrel, čo znamenajú tie gesta alebo preto že vôbec nerozumie čo ten druhý rozpráva. Čo vtedy robiť? Vstať a ísť jej to rovno do očí povedať. Ale nedá sa. Za katedrou sedí osoba ktorá je zahladená iba do svojich poznámok. A nedovolí vám to. Čo vtedy? Skúsiť to znovu očným pohľadom. Teraz trochu vážnejšie. Ten pohľad do očí môže byť naozaj prekrásnym zážitkom.

Hlavne vtedy keď na druhej strane je osoba s ktorou to stojí zato. V tú chvíľu nevnímate ozaj nič ani otravnú učiteľku. Tú načnete registrovať keď zvíší na vás alebo na toho druhého hlas. Preruší sa „puto“ ktoré vás na pár sekúnd spájalo. Ja som vždy vravel že učitelia sú zlý ľudia. To je môj osobný názor ako toto všetko ale učitelia fakt nie sú dobrý. Ale to možno niekedy ešte preberieme. Teraz je aktuálna téma oči a pohľad do nich. Tí čo už také niečo prežili ako som opisoval trochu vyššie. Viete ,že je to skoro tak s tým rozdielom že to nebola učiteľka ale niekto druhý a rozdiel medzi mojim podaním a vašou skutočnosťou mohol byť aj ten že to nebola tá správna osoba ,správne miesto a ďalšie a ďalšie rozdiely by sa dali nájsť. Ale keď som to zažil ja bola to správna osoba, miesto nebolo až také ideálne (etika) ale dalo sa to prežiť. To hlavne tam bolo. Pohľad do očí. Bola to čiernooká dievčina. A keď tu už máme čiernooké dievčiny počul som aj názor že „čierne oči sú oči diabla“ no neviem či je to pravda. Neviem ako vy ja sa diabla bojím a keď je to žena ešte viac. A ak by to bola pravda s tými očami takého diabla by som rad spoznal.

A čo poviete keby mala čierne vlasy (aj keď podľa mňa nemá čierne vlasy ale no čo už). No znova k našej téme. Na farbe očí, vlasov a iných veciach ani tak nezáleží no keď už má modré alebo čierne už to nezmeníte treba si zvyknúť a zahľadieť sa do nich aj keď sa mu to nebude páčiť a keď sú pekné treba sa do nich zamilovať a dúfať že naopak to bude tiež tak. A ak náhodou budete mať deti budú mať farbu očí takú ako ste chceli ,lebo ste sa najprv pozreli na farbu očí vášho partnera či že vášho manžela alebo manželky.
 
Podobné referáty
Hlboký pohľad do očí SOŠ 2.9977 1245 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.