referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Iveta
Pondelok, 27. mája 2024
Láska
Dátum pridania: 04.02.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Ibi
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 378
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 6m 20s
Pomalé čítanie: 9m 30s
 
A dostali sme sa k tej naj téme. Pre niektorých je obľúbená pre iných nie. Tak tým to prosím všetkých čo nemajú radi slovo láska, alebo majú zlé spomienky spojené s týmto citom (lebo pre mňa láska znamená jeden s prekrásnych citov v živote ale k tomu trochu neskôr) takže prosím všetkých ktorí sa sklamali alebo ktorých roky otravovali nepríjemný ľudia s myšlienkou že ich milujú a tým im znechutili slovo láska aby si túto kapitolu neprečítali. Ďakujem za pochopenie. A tí čo zostali snami ďalej začíname. Máme tu úžasnú tému láska.

Čo láska je? Pre mňa osobne znamená dosť veľa. Škoda že pre tých druhých v mojom prípade to neznamenalo až tak veľa alebo vôbec nič. Vo vašom to mohlo byť iné krajšie ale v mojom ani nie. Niekedy to bolo aj pekné. Veď všetko má dve strany nie? Ja som spoznal najprv krajšiu a a potom tú horšiu a tá mi znechutila celí život. Už sa ani nečudujem tím ľudom ktorý nadávajú že láska je na nič a zase na druhej strane závidím tým ktorý vravia že je to najkrajšie čo človek môže zažiť. Možno by som sa ja zapojil do diskusie ale najprv by som nemohol vidieť tú druhu stranu mojej lásky. A aj tak by som nemohol počúvať slová o úžasnej láske keď ja som prežil lásku ale čo ja ju stále cítim ale je to láska nie taká akú by si ľudia predstavili. Je to láska kde milujete niekoho ale zároveň ho vidíte ako chodí a robí s druhými to čo by ste chceli robiť s ňou robiť vy.

Myslím že sa to volá asi žiarlivosť? Nie tá láska ale to že žiarlite na tých druhých. A k tomu sa ešte správa k vám oko keby ste vy boli ten najhorší ten ktorý ju oklamal, podviedol, ohováral a čo ja ešte viem. Popritom tí druhy čo s nimi robí to čo by ste si želali vy aby sa vami robila sú tí ktorí robia tie veci ktoré sú menované vyššie. A keď chcete s tým niečo robiť nemáte šancu. Lebo robiť sa nedá nič. Nemôžete ísť za ňou a povedať že oni sú klamári a vy ste tí dobrý. To vám neuverí. Skôr vám povie že ste si to vymysleli a pošle vás viete kam. Ďalšia možnosť otvoriť jej oči inak. Ale ako? Nemáte ani čas, ani príležitosť ani argumenty na to. Zostava vám len sa prizerať a čakať kým vás znova nepríde oklamať. Ja som to riešil tak že som sa pozeral jej do očí a skúšal spoznať aká je. Ak sa pravdaže nepozerala ona do očí druhého. Viete čo? Bola ešte krajšia ako s vonka. A to ma najviac hnevalo že to nemôžem chytiť ,mať alebo a ani neviem ako to napísať proste mať to ja a nie niekto druhý. Ale v živote to tak býva.

Mám pohár kde je napísane Zákon jedla: „V živote je vždy ten najlepší kúsok na tanieri druhého“. Ja vravím: V živote a láske je vždy ten najlepší človek v rukách druhého. Neviem proste je to smutné a vás to len trápi a požiera pomaly z vnútra. Viete čím to liečia tí na druhej strane. Napríklad sa vás spýtajú či Vás to už prešlo alebo že vás nechcú trápiť ale nevedia ako to spraviť. To keď počujete z úst človeka ktorého miluje alebo ste milovali to je niečo fakt ale fakt zle. Čo zle je na veľkú nechcem ani napísať na čo. Proste sa cítite ešte horšie ako predtým. No ale nedá sa stým nič urobiť. Ako je známe láske nerozkážeš a preto treba hľadať ďalej alebo písať a písať knihy o láske. Najlepšie na tom je že každá kniha o láske je o sklamanej láske. Viete prečo? Ani ja. Možno preto ako niektorý tvrdia že láska je iba klam pre romantikov. Možno preto že boli tiež sprostí a uverili láske. A tá vás len sklamala. Pre niektorých ľudí neznamená nič keď mu poviete že k nemu niečo cítite že ho máte rad. Je to preňho len ďalších zopár slov z vašich úst. Popri tom si viac váži slová klamára ktorý je pred ňou keď vy sa na ňu len pozeráte a obdivujete na nej skoro všetko len nie toho čo je s ňou. Jeden mi raz povedal netráp sa zaoberaj sa inými vecami nemysli na ňu. Ale dá sa to? Podľa mňa ani náhodou.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Podobné referáty
Láska SOŠ 2.9001 810 slov
Láska SOŠ 2.9383 797 slov
Láska SOŠ 2.9155 952 slov
Láska SOŠ 2.9284 1055 slov
Láska SOŠ 2.9372 1103 slov
Láska 2.9405 373 slov
Láska 2.9635 348 slov
Láska GYM 2.9465 226 slov
Láska GYM 2.9426 399 slov
Láska GYM 2.9688 300 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.