referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Milica
Streda, 17. augusta 2022
Život
Dátum pridania: 13.07.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Maťuša
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 350
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Každý z nás si určite často kladie otázky tipu: „Načo som tu?“ „Aké mám poslanie?“ „Oplatí sa mi ešte žiť?“ Je veľa životných situácií, v ktorých si takéto otázky kladieme. Podľa môjho názoru si tieto otázky kladú najčastejšie „Násťroční“. Ale prečo? Pretože práve v tomto období človek sám seba najviac spoznáva. Každý považuje toto obdobie za najkrajšie , ale až keď ním už sám prešiel. No a prečo si to nemyslíme aj my? Práve teraz sa od nás veľa očakáva zo strany rodičov a učiteľov a popri tom prekonávame prekážky, ktoré nám pripravil život a riešime problémy, o ktorých si dospelí myslia, že sú zbytočné.

Ale práve v tomto veku si vytvárame priateľstvá na celý život, stretávame naše „prvé“ lásky a zoznamujeme sa sami so sebou. Každý máme o ľuďoch a hlavne o sebe jasnú predstavu, ale akurát teraz zisťujeme kto vlastne sme. Kým na to prídeme, musíme prekonať veľa skúšok, a môže sa stať, že ani za takú dlhú dobu sa nám nepodarí zistiť to, ale dúfame, že nám sa to pošťastí. No a čo tu vlastne robíme? To je tá základná otázka, ktorá víri našimi hlavami. Však už máme len pár mesiacov a musíme sa rozhodnúť, kam ísť ďalej a čo s nami bude. To ešte veľa z nás ani netuší. Toto rozhodnutie nám zmení celý život. z detí, ktoré chceli, aby ich dospelí brali ako rovnocenných, sa budú musieť stať naozaj dospelí, a to už nebude také ľahké. Už nebudeme tí, ktorým sa všetko prepečie, nad ktorými sa mávne rukou a povie: „Nechajte ho, veď je to ešte dieťa“, to už nie! Za svoje konanie a zmýšľanie si budeme musieť niesť zodpovednosť, budeme sa musieť vedieť obhájiť a vynájsť v každej situácii, ale najmä, naučiť sa žiť! Nielen zabávať sa a robiť to, čo nám kto prikáže, ale sami prísť na to, čo máme urobiť, čo povedať.

Začneme nový život, v ktorom nás nikto nebude vodiť za ručičku. A moja otázka teraz znie : „Zvládneme to?“ No, to nám dnes nikto nepovie, to nám ukáže až čas. A ten je neúprosný! Až časom zistíme, ako osud zamiešal naše karty.
 
Podobné referáty
Život SOŠ 3.0039 406 slov
Život SOŠ 2.9680 601 slov
Život SOŠ 2.9330 468 slov
Život GYM 2.9721 288 slov
Život SOŠ 2.9916 585 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.