referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ambróz
Štvrtok, 7. decembra 2023
Mladý kresťan a vlastný názor
Dátum pridania: 17.06.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Cheeky89
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 021
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 3.1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 5m 10s
Pomalé čítanie: 7m 45s
 
Úvod
,,Mladý kresťan a vlastný názor“, čo si pod týmto pojmom predstavíme? Na túto tému by sa dalo polemizovať aj celý deň, no ja mám na to len 3 strany A4. No čo už, aj to mi musí stačiť, aby som sa o tom mohol rozpísať bližšie a povedať Vám o tom viac, ako v skutočnosti viete. Na túto tému by som navrhoval spraviť nejakú anketu alebo rozhovor, no nato už nemám vôbec čas, lebo to píšem len deň pred odovzdaním a zhodnotením tejto mojej úvahy.

Faktory ovplyvňujúce vieru mladého kresťana
Moje vlastné myšlienky na názor nás mladých kresťanov je asi taký, že mladého človeka, čiže kresťana ovplyvňujú najmenej tri až štyri faktory a takých 1 000 000 vedľajších, ktoré ovplyvňujú mladého človeka v názore na kresťanstvo a kresťanský život menej, ako tie hlavné.

Medzi tie najhlavnejšie faktory patria najmä : 1.) vplyv partie alebo skupiny ľudí,
v ktorej ste aktívne, ale ja pasívne
zapojený,
2.) vplyv rodičov, súrodencov, alebo
iných príslušníkov rodiny,
3.) vplyv masmédií na kresťana,
4.) vplyv cirkvi a tlak spoločnosti,
ktorý vynakladajú na pohľad
viery a na vlastný názor kresťana.
Ako ste si všimli začal som a hneď na to som aj skončil, lebo keby som mal vypísať všetky vplyvy alebo faktory, ktoré majú vplyv na mladého kresťana, tak by som potreboval na skonštatovanie minimálne 450 strán A4, a potom by som mohol aj vydať tieto moje myšlienky vo vlastnej knihe, ktorá by bola dobre predávaná, lebo by kázala iba o pravde, a nie o nejakých klamstvách, ktoré vychádzajú a predávajú sa ročne v kníhkupectvách v malom počte.
Bližšie rozpísanie vplyvov by Vám hneď otvorilo oči, ktoré máte zatvorené od detstva. Keby som Vám o tom povedal, tak by som Vám spravil týmto činom iba radosť. A to nespravím, alebo áno??? No tak dobre poviem Vám to, nebudem vám klamať a poviem Vám všetko, čo mi bude hlava kázať a ruky konať. Keby som použil nejaké hrubé slová, ktorými by som sa Vás dotkol, tak sa vopred z hlbokého, ale plného srdca lásky k ostatným ospravedlňujem. Tak už aj začnem s tým rozbaľovaním tajomstiev, aby som mal aspoň 3 strany A4 a nie ako ostatní...
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.