referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
František
Streda, 4. októbra 2023
Smiech je korením života
Dátum pridania: 09.12.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Ninon
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 294
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Smiech je utkaný z pavučiny šťastia a optimizmu, ktorý drieme v každom z nás. Ako to viem? Ešte som nestretla človeka, ktorý by sa nedokázal zasmiať, keď ho niečo potešilo. Zvláštne, že niečo tak krehké ako je smiech, dokáže vyvolať aj v ostatných dobrý pocit a radosť.
Jedno však viem naisto, toto ľudské korenie môže mať mnoho podôb, ako vie vyvolať dobrú náladu, tak ju vie aj skaziť. Myslím, že v živote to už zažil každý z nás. Občas mám dokonca pocit, akoby sa ľudia zabudli smiať. A možno na to nemajú ani príležitosť, pretože v dnešnej dobe sa na nás z každej strany valí jedna tragédia za druhou. Nedokážem si však ani predstaviť, čo by to bol za svet bez smiechu a radosti. Ľudia by sa zrazu stali mátohami v tej najhoršej nočnej more. Našťastie si ešte vždy dokážeme nájsť niečo, čo nás pobaví a urobí šťastnými.

Človek, ktorý sa dokáže viac smiať ako plakať, to má vraj v živote vyhrané. Na jazyk sa mi však zároveň tisne otázka prečo je to tak. A odpoveď? Tá sa nachádza rovno v úvode. Smiech je okrem korenia aj nákazlivá choroba, z ktorej sa nanešťastie vyliečime veľmi rýchlo. Často krát nám k tomu iní ľudia dopomáhajú, akoby nás vytrhli z krásneho sna, v ktorom sme ešte chceli zostať. A čo je základom toho, aby táto prísada nevymizla z nášho života? Nuž, pre každého je to asi individuálne, no ja musím byť obklopená správnymi ľuďmi. A verte mi, že aj ten najvšednejší deň, sa potom spolu s nimi premení na poriadne výbuchy smiechu.
Smiech je korením života a ja s týmto tvrdením plne súhlasím. A prečo nie? Stačí naozaj iba štipka a deň je hneď o čosi ostrejší. Snáď sa táto kulinárska prísada nikdy neminie, pretože potom.......
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.