referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Emil
Utorok, 31. januára 2023
Vianoce najkrašie sviatky v roku
Dátum pridania: 19.12.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: andy007
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 431
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 

Hovorí sa , že vianoce patria k najkrajším sviatkom v roku. Myslím si ,že je to naozaj tak. Na svete je mnoho ľudí, ktorí sú mrzutí a uponahľaní z každodenného kolotoča . Naopak na vianoce ,akoby sa ten každodenný kolotoč zrazu spomalil . Mrzuté tváre ľudí sa začnú vyjasnievať a uponahľanosť sa zmení na radosť. V mestách býva veľký zhon ,ale každý to vníma tak trocha inak ,veď je to predvianočný zhon. Na chmúrnych tvárach sa blysnú úsmevy, oči ľudí žiaria šťastím. Na vianočné sviatky sa vždy teším aj ja. Minule som si tak zaspomínal aké krásne boli naše vianoce ,keď som bol ešte malým chlapcom. Veril som,ze darčeky nosí  Ježiško .Rodičia vedeli navodiť takú nádhernú tajomnú atmosféru ,ktorá zostala vo mne až doteraz. Až po čase som si uvedomil ,že to tak nie je ,ale tá atmosféra vianočných sviatkov vplýva na mňa až doteraz. Prítomnosť vianoc v nás vyvoláva radosť ,šťastie a spokojnosť nie kvoli darčekom ,ale preto ,že na tieto sviatky je naša rodina vždy spolu.

Babka s radosťou pečie vianočné pečivo ,otec kupuje veľkého kapra ,no a naša mama sa stará o výzdobu stromčeka a vytvára pre nás nádhernú ničím nerušenú vianočnú atmosféru.  Neraz si zaspomíname na detičky, ktoré ležia v nemocniciach , na ich nešťastných rodičov ,ktorí v strachu ale s nádejou čakajú na skoré uzdravenie svojich ratolestí. Ťažšie to však majú  detičky ,ktoré sú síce úplne zdravé ,ale musia žiť v detských domovoch. Dúfam,že láskavé ruky opatrovateliek a detských sestier ,ktoré ich hladkajú po malých ,jemných líčkach im rozradostnia tváričky a navodia pre nich jedinečnú ,neopakovateľnú sviatočnú náladu. V duchu si prajem ,aby sa v ich rodičoch aspoň teraz pohlo svedomie ,aby si ich pritulili a šepkali im slová ktoré rozohrejú tie malé srdiečka . Bol by som veľmi rád ,keby celý svet bol aspoň na vianoce podľa mojich predstáv. To znamená, že nikto by netrávil sviatky pokoja a mieru sám ,ľuďom by nechýbal čarovný úsmev na tvárach a hlavne každý jeden človek na zemi ,by prekypoval zdravím a šťastím. Myslím si,že na svete je veľa dobrých ľudí ,ktorí majú rovnaké želania ako ja. A dúfam ,že tieto moje priania sa raz uskutočnia a na svete nie len v čase vianočnom bude prevládať láska človeka k človeku a všade zavládne mier a pokoj. Takže ešte raz
vianoce ,krásne sviatky pokoja a mieru ,lásky a spolupatričnosti ,využime tento sviatok na darovanie krásnych duchovných darov všetkým ľuďom okolo nás známym aj neznámym ,aby láska zvíťazila nad všetkým zlom. Každému človeku na tejto planéte preto želám ,aby mal srdiečko vždy otvorené a v tomto nádhernom čase vianočnom vnímal to tiché šeptanie radosti.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.