referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vilma
Pondelok, 29. mája 2023
Čo je láska?
Dátum pridania: 03.03.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Schakespear
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 419
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Čo je to vlastne láska? Tuto otázku si ľudia kladu odjakživa. Sú to len chemické procesy prebiehajúce v našom tele ovplyvňované nervovým systémom a mozgovou činnosťou? Alebo je to niečo nadpozemské, nepochopiteľné, nevysvetliteľné ovplyvňované našou dušou, srdcom? Tato otázka trápi mnohých odborníkov zo všetkých oblasti vedy. Ale nikoho sa tato otázka nedotýka viac, ako človeka sklamaného láskou. Poďme sa teda spoločne pokúsiť aspoň priblížiť k odpovedi. K odpovedi, ktorá zo všeobecného hľadiska možno ani neexistuje. A keby sme ju aj našli, myslím, že by nebola postačujúca pre všetkých. Skúsiť to však môžeme.
Takže, čo je to láska?

Nie je to len slovo a taktiež ani jeden cit. Je to niečo omnoho obšírnejšie a väčšie. Láska je niečo takých veľkých rozmerov, že si to ani nedokážeme predstaviť. Láska je začiatok aj koniec, priateľ aj nepriateľ, spoluhráč aj protihráč. Všetko od nej závisí, všetko sa točí okolo nej. Napriek tomu sú ľudia, ktorí v ňu neveria.
Je všetko len o viere?

Každý človek verí v niečo iné, uznáva iné hodnoty, no napriek tomu všetkých spája viera v jednu jedinú vec a tou je láska. Na každého človeka ma láska úplne iný dopad a vplyv. Niekoho zasiahne viac a niekoho zas menej. Niekto v ňu neverí a niekto pre ňu dokáže zabiť. Nikto nedokáže vysvetliť, čo to láska je. Nikto a nikdy. Láska je večná. Aj preto je už od nepamäti inšpiráciou pre básnikov, maliarov, spisovateľov, hudobníkov a iných umelcov. Pre niektorých ľudí je láska zdrojom všetkého. Pre iných zas iba bezvýznamné slovo. Je veľkou chybou snažiť sa zistiť, čo láska znamená pre ľudstvo, podstatou je aby si každý, kto hľadá odpoveď, polozil otázku: „ Čo znamená láska pre mňa? “ To je jediná správna cesta. S láskou sa rodíme a tak ako sa vyvíjame a rastieme, rozvíja sa v nás aj láska. Ona ovplyvňuje nás a mi ovplyvňujeme ju. Je to večný kolobeh.

Láska nás robí ľuďmi, akými sme. Optimistov a pesimistov, ale hlavne romantikov. Čo to vlastne znamená Romantik? Odpoveď pozná každý, no každý tú svoju. Skúste sa spýtať na ulici niekoľkých ľudí, no nikto neodpovie rovnako. Prečo? Skúsil som nájsť vysvetlenie tohto pojmu aj v slovníku. Píše sa tam : „ Romantik je romanticky človek; rojko; fantasta.“ Je toto podľa vás nejaké vysvetlenie? Stačí vám to? Mne teda nie. Tieto dve slova vyjadrujúce povahové vlastnosti človeka sú tou odpoveďou? Tou mojou teda nie, snáď iba z malej časti. Podľa mňa je romantik človek, pre ktorého znamená láska všetko. Pre ktorého je viera v lásku, tou najväčšou vierou. Ktorý žije láskou a pre lásku.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.