referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Barbora
Nedeľa, 4. decembra 2022
Ľudia
Dátum pridania: 15.02.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: vladik
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 381
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Ľudia! Najdokonalejší organizmus na Zemi! Pekná myšlienka čo? A niekedy keď sa nato pozriem z iného uhla ako vidím že sa ľudia navzájom vraždia ako sa okrádajú medzi sebou ako si závidia tak mi je do plaču! Chcem aby ľudia pochopili že násilím sa nič nevyrieši, že si tým nikoho nezískajú! Chcem, aby ľudia poznali, že nemôžu nikoho donútiť, aby ich miloval. Môžu len dovoliť, aby ich druhí milovali. Chcem, aby poznali, že najcennejšie nie je to, čo v živote majú, ale koho majú. Chcem, aby poznali, že nie je dobre porovnávať sa s druhými. Každý bude súdený za seba, nie preto, že je lepší alebo horší ako iní. Chcem, aby poznali, že bohatý nie je ten, kto ma najviac, ale ten, kto potrebuje najmenej. Chcem, aby poznali, že trvá len par sekúnd spôsobiť ľuďom, ktorých milujeme hlboké rany, ale trvá veľa rokov, kým sa také rany zahoja. Chcem, aby sa naučili odpúšťať skutkom. Chcem, aby vedeli, že sú ľudia, ktorí ich veľmi milujú, ale ktorí nevedia, ako svoje city vyjadriť. Chcem, aby vedeli, že za peniaze si môžu kúpiť všetko okrem šťastia. Chcem, aby poznali, že skutočný priateľ je ten, kto o nich všetko vie, a aj tak ho ma rad. Chcem, aby poznali, že vždy nestačí, aby im odpustili druhí, ale že oni sami musia odpúšťať.

Prekvapuje ma na ľuďoch, že ich nudí byt deťmi a tak sa ponáhľajú, aby dospeli, a keď sú dospeli, zas tužia byt deťmi. Prekvapuje ma, že strácajú zdravie, aby zarobili peniaze, a potom utrácajú peniaze za to, aby si dali do poriadku svoje zdravie. Prekvapuje ma, že sa natoľko strachujú o svoju budúcnosť, že zabúdajú na prítomnosť, a tak vlastne nežijú ani pre prítomnosť, ani pre budúcnosť. Prekvapuje ma, že žijú, akoby nikdy nemali umrieť, a že umierajú, akoby nikdy nežili.
Ale ľudia majú predsa len jedno čo nemá nijakí iní organizmus na Zemi! A to srdiečko a rozum! Vedia milovať a tešiť sa zo života a to je ten najkrajší dar ktorý dostal človek. Vedia si získať nových priateľov a vytvárajú spoločnosti v ktorej sa navzájom podporujú! Sú kamaráti ktorí by položili za svojich kamarátov ruku do ohňa a to je to čo sa cenní! Ľudia zabúdajú, čo ste povedali, zabúdajú čo ste urobili, ale nikdy nezabúdajú, ako sa vedľa vás cítili.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.