referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Erika, Erik
Štvrtok, 2. februára 2023
Čo pre mňa znamená Ježiš
Dátum pridania: 24.05.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Lillien
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 438
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 40s
Pomalé čítanie: 2m 30s
 
Začnem týmto:"Ježiš pre mňa znamená všetko."Ale rozhodla som sa toto "všetko" rozvinúť. Viem, že Kristus ma miluje.A nielen mňa, ale každého na tomto svete bez rozdielu. On ma naučil milovať, rozdávať lásku okolo seba.Je zmyslom môjho života.V každej situácii mi pomôže a uteší ma.Upokojuje ma to, že ma Ježiš pozná.Ale On ma pozná dokonale.Ja mám dokonca i všetky vlasy u Neho spočítané.Ale nielen ja, ale všetci.On vie, čo potrebujem, čo je pre mňa najlepšie.Nechce mi zobrať veselosť, ani zábavu.Chce mi zobrať iba hriech. Ježiš od nás nežiada nič, čo je nad naše sily. Očakáva, aby sme sa vedeli zriecť nášho ja, a to z presvedčenia viery a naplnení láskou.Pretože tam, kde bude naša láska, bude aj On.

Kde bude pokoj, bude aj On.Kde bude dobro, bude aj On. Kde bude človek, bude aj On. Boh je najlepší priateľ.Takého priateľa nenájdem v žiadnom človeku.On je môjmu srdcu najbližší.Dokážem sa mu so všetkým zdôveriť.Viem, že On ma nezradí. Nemusím mu ani povedať:"Ale sľúb mi, že to nikomu neprezradíš."On si všetko nechá pre seba.Utešuje ma i to, že sa Ježiš na mne nikdy nezasmeje.Jemu sa všetko na mne páči.Oči, nos, postava, môj štýl obliekania, všetko.Nezasmeje sa , keď spadnem.Je prvý, kto mi podá pomocnú ruku. Silno ma zoberie do náručia a pomôže mi.Nikdy v Boha neprestanem veriť, aj keď budem mať neuveriteľne veľa problémov.Lebo"Boh občas musí do nášho života poslať problémy, aby nás upozornil na to, že niečo nie je v poriadku.

"Keď budem na dne, som si istá, že ma neopustí.Veď som Jeho dieťa-Božie dieťa.Stala som sa ním od krstu. Ale nemyslite si, že ja som stále takto verila v Boha.Aj ja som bola klamárka, zlodejka.Aj pre mňa bol krutý Boh.Ale toto všetko som oľutovala a viem, že Boh mi odpustil. A viem a to vedzte aj vy, že raz bude neskoro, aby ste si priznali:" Som hriešny a potrebujem TVoju pomoc." A tak si to radšej priznajte, kým nebude neskoro. Lebo každý človek má svoje dni spočítané.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.