referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dušan
Štvrtok, 26. mája 2022
Každa lavica niečo skrýva
Dátum pridania: 31.05.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Dj.Kurca
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 517
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.3
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 2m 10s
Pomalé čítanie: 3m 15s
 
Každá lavica niečo skrýva. Tak čo sa skrýva v mojej, to nemôžem prezradiť, ale môžem povedať, že je tam toho veľa a niektoré veci by tam ani nemali byť. Ale môj predpoklad je asi taký, že to, čo sa skrýva v laviciach ostatných, má rozmanitý charakter a všeobecne sa to dá rozdeliť na viac typov žiakov napr.: poriadny študent má v lavici tak možno desiatu a knihy, z ktorých sa učí, menej poriadny študent má v lavici aj nejaký ten ťahák a vypnutý mobilný telefón. Absolútne neporiadny študent má v lavici neporiadok, zošity, papiere, zašitý ťahák a zapnutý mobil.

Takže z toho vyplýva, že je to veľmi rozdielne a záleží to od povahy študenta. Ale poďme k tomu, čo sa dá v nej nájsť môžeme postupne rozviesť tak napr. učebnice: z nich sa učí potstivý študent, ale tých je malo. Ťaháky tie sa v poslednej dobe dosť zdokonaľujú, pretože profesori začínajú rozpoznávať, či máme alebo nemáme v lavici ťaháky. Museli sme vyvinúť nove technológie ťahákov, ktoré sú dokonalejšie a sú už ťažšie odhaliteľné a v poslednej dobe sa už do lavíc ani nedávajú, aspoň u mňa. Obaly z desiaty, ktorá sa v lepšom prípade jedla cez prestávku a v horšom cez hodiny, a potom už sa už nie je čas odniesť do koša, tak zostáva v lavici a väčšinou aj po vyučovaní. To záleží od toho, či posledný vyučujúci skontroluje lavice alebo či sa študentovi unúva vybrať veci z lavice. Nalepené žuvačky, sa nachádzajú na vrchnej časti úložného priestoru lavice. Zošity majú niektorí študenti na poznámky a niektorí na kresby, ktoré nakreslia, keď sa nudia na hodine alebo aby nezaspali počas výkladu profesora.

Rysovacie potreby tie sa v lavici a všeobecne v taške nachádzajú iba u veľmi potstivého študenta alebo keď mu tam omylom spadlo počas raňajšieho zhonu okolo balenia vecí 5 minút pred odchodom autobusu alebo vlaku alebo v lepšom prípade pri balení, hneď potom ako vstal a hádzal veci do tašky ešte cely rozospatý. Mobilný telefón, ktorý už dnes vlastni väčšina študentov a taktiež veľa študentov si ho nevypína, aj keď by to mal oficiálne spraviť, aby neporušoval školský poriadok, ale veľké množstvo z nás ho nevypína preto, lebo nemá hodinky a potrebuje vedieť, koľko je hodín, aby mohli odpočítavať aj sekundy, ktoré ich delia od konca hodiny. Tak toto sa podľa mňa skrýva laviciach študentov ktorých poznám ja, a je to vzaté veľmi všeobecne, lebo každý je iný a dúfam, že som svojou výpoveďou nikoho neurazil alebo neprezradil niečo, čo som nemal.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.