referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Patrícia, Patrik
Streda, 6. júla 2022
Znečistenie prirody
Dátum pridania: 11.07.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Dododo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 392
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Keď nám pani učiteľka povedala, že máme nájsť nejakú čiernu skládku, tak väčšina triedy sa zasmiala a povedala že oni sa v odpadkoch ,,hrabať´´ nebudú. My sme si myslely, že to nebude iba o tom, ale aj o prechádzke do prírody. No dosť už o tom. Keď sme prišli do Šumperskych jarkov čo bolopred niekoľkými rokmi pekné romantické miesto a kde tiekla čistá voda, je teraz navozená ,, kopa bordelu ´´ a odpadkov.Naše oči zaplavili slzy, keď sme uvideli v prostred krásnej prírody lúku,kde sa pásli kone a keďsme sa otočili nadruhú stranu uvideli sme špinavé smetisko. Pár metrov odtial boli obytné domy a iba desať metrov odtiaľ je družstvo, veľké továrne a veľkoobchody napr: (Kafland,Jutex,Zentiva.......).

Stromy boli rozpilované,vysušené, dosekané odtrhnuté konáre kríky a rastliny boli ulpne došlapané dosekané a vytrhané zo zeme.A boly tam aj zahynuté zvieratá napr: zhoretá mačka. Voda nablízku nieje žiadna, len keď naprší voda z polí a lesov ztečie do koryta potoka a presiakne do zeme lebo nemá kde odtekať. Koryto je zahádzané odpadom. Stačí sa pozrieť a v koryte bývalého potoka bola 0.5m vrstva odpadkov.Niekedy tade tiekol potôčik ale teraz je tam iba hromada odpadu. Bolo tam všetko od igelitových sáčikov a betónových stĺpov cez televýzory, šatstvo až po batérie z auta a kanystre so zvyškami benzínu. No ak sa pozriete naokolo, tak uvidíte krásnu lúku s koňami a psami, aj polia kde je nasadené obylie. Keď sa aj niekedy odpad pokúsite odstrániť, tak si kontajner alebo iný odvoz platíte sami, lebo mesto vám nepomôže.

Ak to nahlásite polícií, tak tí tiež nič neurobia, jediné čo povedia je: ,,To nie je naša vec´´ . A zoberte si napríklad sklenenú flašu viete kolko sa rozkladá v prírode?Tento zoznam ukazuje asi kolko rokov sa rozkladá všeliaký odpan prírode. Aký materiál:Napríklad čo? Kolko rokov sa rozkladá:SKLOPohár,flaše....... Okolo 4000rokov PLASTVedrá,flaše....... Okolo 25 rokovPAPIERNoviny,časopisy.... Okolo 15 rokovKERAMIKAKeramika,taniere... Okolo 100 rokovŽELEZOMotor,rúrky..... Okolo 500 rokov
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.