referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Barbora
Sobota, 4. decembra 2021
Úvaha o detektívke
Dátum pridania: 11.09.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: magistra
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 241
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 0.6
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 0s
Pomalé čítanie: 1m 30s
 

Úvaha o detektívke... Neviem čím to je, že vždy keď vezmem do rúk nejakú knihu napr. od P.Cornwellovej, M.Connelyho, J.Deavera, či iných slávnych autorov thrilerov nedokážem od nej odtrhnúť zrak a ak mám dlhšiu voľnú chvíľku (čo sa nestáva moc často), tak prečítam 400 stranovú knihu za jeden deň.

Myslím si, že toto sú autori skutočne s veľkým A, nie preto, že sú svetoznámi a že mnohí preberajú ich knihy ako námety na filmové spracovanie, ale hlavne preto, že z každého písmenka priam sála sila ich osobnosti a kto prečítal aspoň jednu knihu od týchto autorov, tak určite vie, o čom hovorím (teda píšem). Dokážu rozohrať úžasné príbehy s ešte úžasnejšou zápletkou čerpajúc z vlastných skúseností a praxe.

Niektorí ľudia majú taký názor, že takýcho druh literatúry nepôsobí priaznivo na myslenie a cítenie čitateľa. Ja však nedokážem s tým názorom súhlasiť, veď predsa človeka nerobí dobrým či zlým nejaká kniha, môže ho formovať, usmerňovať ale nemôže mu riadiť život.

A čo dodať na záver? Snáď len to, že si prajem, aby bolo čo najviac takýchto spisovateľov a ešte viac ich oddaných čitateľov.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.