referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Eugénia
Piatok, 18. septembra 2020
Kniha -priateľ človeka
Dátum pridania: 31.10.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Nortishka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 504
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 

Myslím si a určíte nielen ja, že kniha zohráva určite veľkú úlohu v živote každého z nás. No viete si predstaviť život bez knihy? Asi nie. Samozrejme, pre každého človeka však kniha znamená niečo iné. Niektorí ľudia by povedali, z esu to len listy papiera s množstvom textu zviazane do jedného celku. Určite by sme len takto knihu nemali vnímať, ale mali by sme v nej hľadať niečo viac.

V knihe mame predovšetkým vidieť svojho priateľa a učiteľa zároveň. Má za úlohu rozvíjať našu fantáziu, pomáha nám rozširovať našu slovnú zásobu a tiež nás núti rozmýšľať v mnohých prípadoch. Mnohé z nich sú napísané tak, aby nám obyčajným ľuďom pomohli a poradili v ťažkých životných situáciách. Ponúkajú nám mnohé rady do života. Preto si treba knihy vážiť a snažiť sa ,aby nám skrášľovali život. Neslúžia nám predsa nato, aby sa povaľovali niekde v kúte bytu a tam zapadali prachom. V každej správnej domácností by sa preto knihy určíte mali nachádzať. Veď podľa môjho názoru je dom bez knihy ako telo bez duše. No nemyslite si to tiež?

Samozrejme, existujú rôzne druhy kníh, z ktorých si každý čitateľ nájde práve tie, ktoré sú mu najbližšie. Či sú to už knihy, z ktorých sa chceme niečo zaujímavé dozvedieť alebo len také pre zábavu pripadne pre oddych. Verím tomu, že každý z nás má a pozná svoju obľúbenú knihu ku ktorej sa vždy s radosťou vracia. Veď čo je krajšie ako ponoriť sa do fantázie a spolu s hlavným hrdinom zdieľať jeho pocity, nálady, trápenia?

V každom prípade, každá kniha je niečím zaujímavá a ma svoje čaro, ktoré nás dokáže úplne pohltiť a očariť. A čo dodať na zaver? Podľa môjho názoru je to s knihami čoraz horšie a horšie. Už ju nahradili počítače, televízory a ďalšie moderne technológie. Ale určíte nie úplne. Vždy sa nájde niekto, kto predsa len uprednostni knihu.

Nie nadarmo sa hovorí: “Kniha, najlepší priateľ človeka. “Veď dobra kniha je to najkrajšie čo môžme niekomu darovať a to najlepšie, čo môžme svojmu srdcu ponúknuť. Jeden múdry človek raz povedal: “Knihy sú pre človeka tým ,čo pre vtákov krídla“ a keď sa nad tým aj my zamyslime, určíte pochopíme ,že mal úplnú pravdu. Veď tak, ako vtáci nemôžu lietať bez krídel, tak ľudia nemôžu žiť bez kníh.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.