referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Roman, Romana
Nedeľa, 23. februára 2020
Život - jedna veľká hra
Dátum pridania: 31.10.2006 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: anry39
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 354
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 

Každý z nás si často kladie otázky typu: "Načo som tu?", "Oplatí sa mi ešte žiť?". Je veľa životných situácií, v ktorých si tieto otázky kladieme. Podľa mňa si takéto otázky kladú najčastejšie "násťroční". Ale prečo? Pretože práve v tomto období človek najviac spoznáva samého seba.

Každý považuje toto obdobie za najkrajšie, ale až v neskorších rokoch. Ale prečo si to nemyslíme aj my? Veď práve teraz sa od nás veľa očakáva od rodičov a učiteľov. Samozrejme popri tom musíme zvládať problémy a prekážky, ktoré nám pripravil život. Ale práve v tomto veku si vytvárame priateľstvá až do smrti a zoznamujeme sa so sebou. Každý máme o ľuďoch a o sebe jasnú predstavu, ale práve teraz zisťujeme, kto vlastne sme.

Kým na to prídeme, musíme prekonať veľa prekážok a môže sa stať, že ani po takej dlhej dobe sa nám to nepodarí zistiť. "Ale čo tu vlastne robíme?" To je tá otázka, ktorá víri v našich hlavách. Však už máme len pár mesiacov a musíme sa rozhodnúť, kam ďalej ísť a čo s nami bude.

To ešte veľa z nás ani len netuší. Toto rozhodnutie nám zmení celý život. Z detí, ktoré chceli, aby ich dospelí brali ako dospelých, sa naozaj budú musieť stať dospelými. Za svoje skutky a zmýšľanie budeme niesť zodpovednosť, budeme sa musieť vynájsť v každej situácii, ale hlavne naučiť sa žiť tak, ako sa patrí. Nielen zabávať sa a robiť to, čo nám niekto prikáže, ale sami vedieť to, čo máme povedať alebo urobiť. Začneme nový život, v ktorom si budeme pánmi sami. "Ale zvládneme to?" To nám však ukáže až čas.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.