Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Láska je strašne bohatá... (Úvaha)

Láska je strašne bohatá... (Úvaha)

Šťastný je ten, kto miluje.
Šťastnejší je ten kto miloval, ale
Najšťastnejší je ten, kto lásku nikdy nepoznal.

Aj takto chápu lásku mladí ľudia. A ako ju vidím ja svojimi očami?

Láska hrá v živote každého človeka dôležitú úlohu. Človek sa s ňou začína spoznávať už pri svojom narodení a potom ho sprevádza celým jeho životom.

A čo vlastne znamená toto slovo? Podľa mňa je to vyjadrenie citu k človeku, akejsi vzájomnej náklonnosti a sympatií. V tomto jednoduchom slove sa skrýva všetko, čo pre človeka niečo znamená. Vo svojom živote sa ľudia stretávajú s viacerými druhmi. No všetky majú niečo spoločné. Veľké silu lásky, ktorú nedokáže zmerať žiadne najmodernejšie zariadenie. Niekto vám nepovie presne , čo cíti lebo slovami sa to opísať ani nedá. Keď človek cíti lásku milovanej osoby, či pocit, ktorý ho napĺňa pri obľúbenej činnosti. A aké druhy tým myslím? Stačí sa pozrieť na začiatok môjho života a vidím tam moje prvé stretnutie s láskou v podobe materinskej. Časom prichádza láska k blížnym, rodine, obľúbenej práci a nakoniec láska k osobe, s ktorou chcem prežiť celý svoj život.

Lenže má každý také šťastie a pozná tento cit?

Bohužiaľ sú aj ľudia , ktorí nepoznajú význam tohto slova .Pre nich to je len prázdne bezvýznamné slovo... Myslím si, že títo ľudia nie sú schopní lásku prijímať, lebo im ju nikto nedal. Je mi ich ľúto, pretože sú ukrátení o najkrajší cit v ľudskom živote.
Som veľmi rád, že patrím k tím, čo poznajú význam tohto krásneho slova. Pravdu povediac, neviem si svoj život predstaviť bez akéhokoľvek druhu lásky. A tak ako lásku dávam, tak ju aj od svojho okolia prijímam. Na záver chcem vás poprosiť, strážte si svoju lásku, lebo ak o ňu prídete, bude už neskoro plakať nad rozliatym mliekom.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk