referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Drahomíra
Streda, 19. januára 2022
Bez veľkej námahy život človeku nič nedá
Dátum pridania: 01.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: vipo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 381
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Bez veľkej námahy život človeku nič nedá.

Človek, nato aby mohol viesť plnohodnotný život a chce niečo od života musí vynaložiť určitú námahu, akú si daná situácia vyžaduje, môže čakať od života pekné veci i keď niekedy sa vyskytujú aj zlé stránky života, ktoré človek ani nečaká. Človek aby niečo v živote dosiahol, znamenal, musí neustále využívať a hlavne rozvíjať svoje schopnosti, umenie žiť. Veď je tvor učenlivý, usilovný, ktorý slobodne rozmýšľa.

Čo nám život môže ponúknuť?

Je toho veľa vlastne už žiť samo o sebe je veľká vec a keď človek má túto šancu musí si vytýčiť smer svojej cesty, čo je zlé a dobré, vždy naplno s optimizmom riešiť nástrahy života.

Zamyslel sa už niekedy niekto nad tým či nám život stojí za tú námahu?

Ja si myslím, že život je nevyspytateľný, hlavne krásny, plný velikánskych možností, závisí len na tom konkrétnom človeku či je schopný urobiť niečo preto aby jeho život mal zmysel a dostal od neho čo chce.

Akú veľkú námahu treba vynaložiť?

To je podľa môjho názoru veľmi individuálne u každého človeka. Závisí to od jeho vôle samozrejme chuti žiť. Dokonca aj nejaká malá jednoduchá vec, vynaložené úsilie dokáže meniť postoj k životu človeka. Práca a námaha prináša človeku nové veci, zážitky, hlavne šľachtí, pomáha formovať život avšak niekedy to je veľmi ťažké.

Stojí nám vôbec táto námaha zato?

Jednoznačne áno. Domnievam sa, že všetko o čo sa vo svojom živote snažíme je pre nás motor, ktorý nás neustále poháňa vpred, hoci nie vždy všetko vychádza podľa našich predstáv. Čiže môžeme byť len šťastný a ďakovať našim rodičom a strojcovi tohto sveta (zato, že tu s vami dnes môžem byť), za ponúknutú šancu, ktorú nenechajme na pospas osudu snažme sa využiť ju naplno, koneckoncou bez námahy život človeku nič nedá!
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.