Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Mladosť

Ľudská krása je veľmi relatívna. No zamysleli ste sa už niekedy, v čom spočíva?! Nejde len o vzhľad alebo charakterové vlastnosti človeka. Stačí jeden pohľad do očí, či už modrých, zelených alebo hnedých a hneď ju uvidíte. Mladosť. Skrýva sa v každom z nás, bez ohľadu na vek. Nezáleží, či ste dieťa, alebo práve prežívate svoj zlatý vek. Máte ju v duši a aj keď na ňu občas zabúdate, práve ona vás podrží i v ťažkých chvíľach.

Pod pojmom mladosť si zároveň predstavíme aj isté obdobie života. Hovorí sa, že sú to najkrajšie roky, ktoré si zapamätáme naveky. Bude sa od nich odvíjať aj naša ďalšia cesta. Začíname si uvedomovať vlastnú zodpovednosť a pomaly rozhodujeme o svojom budúcom zamestnaní. Zároveň sa bezhlavo púšťame do rôznych bláznovstiev. Máme pocit, že žijeme v krásnej rozprávke, ktorá nepozná lož, sklamanie, či pretvárku. No neskôr zistíme, že nie je všetko ružové a život nám prináša aj nepríjemné prekvapenia. Je však na nás, ako sa s nimi popasujeme. Stretávame sa s prvou láskou, ktorá býva často tá najkrajšia. Priateľstvá nadobudnuté v mladosti majú hlbokú podstatu. Je predsa krásne mať pocit, že vo veľkom svete, nie sme sami. A keď sú putá naozaj silné, budú nás títo strážni anjeli sprevádzať celým životom.

Roky nám pomaly ubiehajú. A ak chceme svojim potomkom rozprávať fascinujúce príbehy nielen zo školských lavíc, žime, a nie len prežívajme.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk