referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vratislav
Utorok, 18. júna 2024
Mladosť
Dátum pridania: 22.01.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: smile
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 300
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 

Ľudská krása je veľmi relatívna. No zamysleli ste sa už niekedy, v čom spočíva?! Nejde len o vzhľad alebo charakterové vlastnosti človeka. Stačí jeden pohľad do očí, či už modrých, zelených alebo hnedých a hneď ju uvidíte. Mladosť. Skrýva sa v každom z nás, bez ohľadu na vek. Nezáleží, či ste dieťa, alebo práve prežívate svoj zlatý vek. Máte ju v duši a aj keď na ňu občas zabúdate, práve ona vás podrží i v ťažkých chvíľach.

Pod pojmom mladosť si zároveň predstavíme aj isté obdobie života. Hovorí sa, že sú to najkrajšie roky, ktoré si zapamätáme naveky. Bude sa od nich odvíjať aj naša ďalšia cesta. Začíname si uvedomovať vlastnú zodpovednosť a pomaly rozhodujeme o svojom budúcom zamestnaní. Zároveň sa bezhlavo púšťame do rôznych bláznovstiev. Máme pocit, že žijeme v krásnej rozprávke, ktorá nepozná lož, sklamanie, či pretvárku. No neskôr zistíme, že nie je všetko ružové a život nám prináša aj nepríjemné prekvapenia. Je však na nás, ako sa s nimi popasujeme. Stretávame sa s prvou láskou, ktorá býva často tá najkrajšia. Priateľstvá nadobudnuté v mladosti majú hlbokú podstatu. Je predsa krásne mať pocit, že vo veľkom svete, nie sme sami. A keď sú putá naozaj silné, budú nás títo strážni anjeli sprevádzať celým životom.

Roky nám pomaly ubiehajú. A ak chceme svojim potomkom rozprávať fascinujúce príbehy nielen zo školských lavíc, žime, a nie len prežívajme.

 
Podobné referáty
Mladosť SOŠ 2.9215 690 slov
Mladosť GYM 2.9767 765 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.