referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Bohuš
Piatok, 27. januára 2023
Humor je soľou života
Dátum pridania: 30.01.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: CaSSoViA
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 276
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 

Myslím, že každý človek videl alebo čítal rozprávku Soľ nad zlato. POukazuje na utrpenie a biedu ľudí žijúcich bez soli. Ale prečo je soľ taká dôležitá pre každodenný život človeka? Pretože je potrebná ?!...spomínam si, že mi ako malému chlapcovi mama často natierala chlieb s maslom, posolený soľou...Solím dodnes!Ale častejšie ako chlieb solím život a nesolim soľou ale vtipom a dobrou náladou.

Humorom solím život tri krát denne, tristošesťdesiatpäť dní v roku. Humorom žijem každý deň. Veď načo sa mračiť, robiť si predčasné vrásky?... život je príliš krátky na to, aby sme ho brali tak vážne. Humor je mojím priateľom uz od detstva. Stretávam sa s ním vo forme úsmevu, zábavy, smiechu a aj šťastia. Svoj deň si neviem prestaviť bez rannej šálky humoru, ktorá ale menej už chutí mojej sestre po jej príchode do kuchyne.

Ale nie každý človek považuje zábavu za samozrejmosť svojho života. Predsa poznáte tých zatrpknutých ľudí. Večne sa niekam ponáhľajú, nemajú čas... Sú ich celé davy! ... načo byť plný slušnosti a vážnosti?! Život je predsa krásny a omnoho jednoduchší keď je prežívaný v dobrej nálade. Humor sem - humor tam k tomu úsmev na tvári, Tak jednoducho ľudia odhodte tie kamenné tváre,nastavte sa pozitívne a posoľte si život tým správnym korením.
Predsa humor je soľou života a soľ je nad zlato

 
Podobné referáty
Humor je soľou života GYM 2.9707 738 slov
Humor je soľou života GYM 2.9965 404 slov
Humor je soľou života INÉ 3.0033 609 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.