referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Veronika
Sobota, 4. februára 2023
Pekne žiť znamená nežit pre seba (úvaha)
Dátum pridania: 01.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: zajo351
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 478
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 50s
Pomalé čítanie: 2m 45s
 
Pekne žiť znamená nežiť pre seba

Pekne žiť znamená nežiť pre seba, možno autor tohto výroku myslel aby sme sa zamýšlali aj nad osudami iných a tým si "zabezpečili" že aj ostatný budú myslieť na ten osud náš.

Táto téma je mi blízka asi kvôli tomu že som si istý že aj práve teraz žije niekto pre mňa aj ja pre niekoho. Kto nemal niekoho čo by preňho žil? Ak sa aj taký nájdu, myslím že ich je málo. Možno práve oni žili len pre seba. A možno sa aj snažia žiť pre niekoho, len proste nenašli toho alebo tú pravú.

Ja som som mal to šťastie, že som vždy pre niekoho žil, a keď prišli chvíle ťažké som spoznal ľudí ktorí žijú pre mňa. Práve preto keď padli aj na nich tie ťažké chvíle života som sa snažil žiť ja pre nich, aby nezabúdali že tu niesu sami, že pri nich niekto je...

Hlavou mi prebehla aj myšlienka, že si ludia neuvedomujú význam toho aby pre niekoho žili, alebo že niekto už dávno pre nich žije, trápi a teší sa s nimi, snaží sa odstráňiť alebo lahšie prejisť prekážky z cesty ich života.

Možno aj na teba príde deň, kedy si budeš hovoriť: ,,Som tu sám," ale hňeď za týmito slovami si spomeň na tých dvoch ľudí, tí ktorí ti darovali život, oni určite žijú pre teba a ty by si mal pre nich. Aj keď sa ti nikdy nepodarí vrátiť to čo oni darovali tebe-život môžeš im to aspoň z časti "splatiť" tým že budeš vždy žiť pre nich. Keď si to však neuvedomíš teraz, možno bude potom neskor rozmýšlať nad tým čo si mohol pre nich urobiť. Poviem ti to teraz: ,,Môžeš pre nich žiť!". Skús sa zamyslieť a zistíš že sa vždy nájde niekto pre koho tu jednoduchú vec môžeš urobiť a určite sa potom najde niekto kto to robí pre Teba.

Ja si asi neviem predstaviť život bez toho aby niekto nežil pre mňa a ja som nežil pre niekoho, pretože človek je šťastný keď dostáva, ale šťastnejsí keď môže rozdávať. Keď cíti okolo seba lásku a porozumenie a presne to isté vracia ľuďom ktorý mu túto istotu v život dávajú. Práve preto chcem týmto poďakovať všetkým čo žijú mojími problémami a tým žijú pre mňa, zároveň aj odkázať: ,,Vždy budem žiť ja pre Vás!" Ďakujem!
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.