referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Nedeľa, 19. mája 2024
Nepokoje - vojna a nevinní ľudia
Dátum pridania: 30.06.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: truck
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 255
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Určite si každý človek na svete kladie otázku. Prečo musí byť vojna, v ktorej umierajú nevinní vojaci a nevinní ľudia, ktorí predsa za nič nemôžu. Ako príklad si zoberme teroristické útoky na OBCHODNÉ CENTRÁ v NEW YORK-u dňa 11. septembra 2001, pri ktorých prišli o život stovky nevinných a nič netušiacich ľudí. Čo myslíte? Prečo sa musela stať takato tragédia? Určite, keď ste počuli túto vetu, tak sa vám v pamäti vybavil obraz tejto tragédie.

Ako ďalší príklad si zoberme IRAK alebo KOSOVO. Som si istý, že každý z vás už aspoň jeden krát videl v televízii alebo počul v rádiu o IRACKEJ VOJNE a najnovšie aj VOJNE V KOSOVE a s tým aj tieto vety: v IRAKU pred sídlom ministra vybuchla nálož a boli zranení tridsiati ľudia a pätnásti pri nešťastí zahynuli. V IRACKOM OBCHODNOM CENTRE vybuchla nálož, pri ktorej sa zranilo osem ľudí a dvanásť zahynulo. IRACKÍ OZBROJENCI ZASTRELILI piatich Palestínčanov.

Prečo sa toto všetko deje a ešte mnohé ďalšie veci ako napríklad: IRACKÉ OZBROJENÉ SILY sa presunuli do centra BAGDADU, kde pre podozrenie zastrelili desať ľudí. Prečo sa to nedá vyriešit normálnou cestou? Ako by sa dalo ukončiť tento problém? Ja si myslím, že keby jedna strana ustúpila, celá problematika by sa vyriešila.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.