referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edita
Pondelok, 26. septembra 2022
Spoločenstvá
Dátum pridania: 08.11.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: maddogg
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 271
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 3.01 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
(úvaha)

Ľudia si vytvárali spoločenstvá už veľmi dávno, keď ešte lovili mamuty, nepoznali oheň a všetko robili manuálne. Prišli na to, že v určitých skupinách alebo spoločenstvách sa im bude ľahšie loviť, budú mať ľahší život a celkovo budú mať väčšiu šancu na prežitie.

Neskôr, keď bolo vo svete roľníctvo, ľudom sa v takýchto skupinách lepšie pracovalo. Mohli si zadeliť si prácu, alebo ak ju jednoducho urobili spoločne a mali ju hotovú rýchlejšie.

Dnes sa spoločenstvá vytvárajú medzi bežnými ľuďmi, ktorí majú niečo spoločné... záujmy, problémy, prácu atď. Stretávajú sa v práci, škole, na spoločenských podujatiach, zriaďujú si kluby, alebo sa len stretávajú na ulici. Môžu to byť aj športové družstvá, v nich sa ľudia stretávajú, pretože obľubujú daný šport.

V spoločenstvách sa môžu vytvoriť bližšie vzťahy – kamarátstva a priateľstvá. Kamarátstva vznikajú medzi väčšinou ľudí, čo sa pozná, pravidelne sa stretáva.

Priateľstvo je vzácnejšie, zvyčajne je len medzi 2, niekedy aj 3 ľuďmi. Sú to ľudia, ktorí si najviac rozumejú, delia sa o svoje radosti a starosti, pomáhajú si a trávia spolu veľa času.

Väčšina ľudí sa cíti dobre v blízkosti svojich priateľov a kamarátov, ktorých má rád, pretože vie, že sa na nich môže kedykoľvek obrátiť.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.