referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Viliam
Sobota, 28. mája 2022
Ľudia a drogy
Dátum pridania: 07.11.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sirky
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 283
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Na svete žije niekoľko miliárd lúdi a väčšina z nich vyskúšala drogu. Prečo? Je veľa dôvodov, veľa hlúpych dôvodov, prečo mladí ľudia vyskúšajú drogu. Sú to buď problémy doma, problémy v škole, problémy s láskou alebo problémy so sebou samým. Väčšina ľudí si mysli, že po požití drogy sa tieto problémy vyriešia, ale oni sa pritom rútia cestou, z ktorej už niet návratu. Prečo niet návratu?

Človeku je na začiatku super po požití drogy. Keď má svoju drogu stále po ruke a môže si ju dať, keď potrebuje. Ale za určitý čas je to len klamný pocit radosti. Neskôr už nie je také jednoduché, mať tú svoju drogu poruke a niečo im hovorí "Musíš to mať". Áno, dostali sa do závislosti. A pre drogu teraz urobia všetko. Začnú klamať ľudí, začnú brať z domu veci, ktoré potom predajú v záložni a začnú kradnúť peniaze, len aby mali na svoju drogu.

No netrvá dlho a stanú sa z nich trosky. Nemajú kamarátov, nemajú svojich blízkych. Keď si uvedomia, že sú na dne so silami, tak začnú prosiť o pomoc. Začnú prosiť tých, ktorým ubližovali a okrádali ich. Ak budú mať šťastie, ich blízki im odpustia a pomôžu im. No niektorí to šťastie nemajú a musia si pomôcť sami, ale to už nedokážu, lebo nemajú síl a možno práve umierajú so spomienkou, keď si dali prvýkrát drogu.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.