referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ondrej, Andrej
Utorok, 30. novembra 2021
Človek, ktorého si najviac vážim
Dátum pridania: 30.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: DominikD
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 495
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.2
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 2m 0s
Pomalé čítanie: 3m 0s
 
Určite si najviac vážim svojich rodičov, krstných rodičov, či ostatných členov rodiny. Ale táto charakteristika nebude o nich. Každý rok v škole píšeme prácu s touto témou. Doteraz som opisoval rodinu, teraz som si však vybral jednu zo spolužiačok, ktorá pre mňa veľa znamená.

Záleží mi na nej preto, lebo je to veľmi milé dievča, ktoré neskrýva svoje emócie, city a myšlienky. Čo na srdci, to na perách. Pred všetkými ukazuje svoju pravú tvár. Rozmýšľal som, kto by ju mohol nemať rád. Neviem či takýto človek vôbec existuje. Človek, ktorý dokáže odolať krásnym a vyzývavým očiam, ktoré prenikajú skrz cudzí pohľad a pozerajú sa vám až do duše. Určite si ju vážim najviac preto, lebo jej môžem povedať úplne všetko. Môžem jej povedať také veci, ktoré nevedia ani moji najlepší priatelia alebo rodičia. A ona si ma vždy vypočuje, nikdy nepovie: „Prepáč, ale nemám na teba čas.“ Považujem ju za jednu z najlepších priateliek.

Dúfam, že po skončení školy sa s ňou budem môcť naďalej stretávať. Tajne si prajem, aby na mňa nikdy nezabudla. Pre mňa bude navždy človekom, vďaka ktorému je môj svet farebnejší. Blíži sa koniec školského roka a teraz to už pociťujeme. Tú prázdnotu, ktorá nás obklopuje. Čo bude, keď sa skončí školský rok? Čo sa stane, keď už spolu nebudeme každý deň? Rozdelia sa naše cesty? To nikto nevie, ale jedno viem naisto. Nikdy nespravím tú chybu, že opustím svojich priateľov. Viem, že to neurobí ani ona.

To dievča o ktorom tu píšem mi nedávno povedalo, že ju vôbec nepoznám. Vraj je úplne iná ako si myslím, ako som ju videl tieto štyri roky. Ja si to však o nej nemyslím. Podľa mňa je to milé, svedomité, pracovité, spoľahlivé dievča. Rada pomôže, je priateľská, spoľahlivá, usilovná, príjemná, komunikatívna, uvoľnená, napriek priemerným známkam by som povedal aj to, že je vzorná žiačka.

Raz mi jeden môj známy povedal, že dievča, ktoré by malo všetko to, čo som teraz vymenoval, nemôže proste existovať. Vraj niekto taký bude existovať až keď bude v pekle studená noc. No, čerti by si mali ísť kúpiť teplé pyžamá...

Asi už každý prišiel na to, že človek na ktorom mi najviac záleží je Katka. Predchádzajúcimi riadkami som sa ju snažil opísať tak, ako ju vidím ja. Zdôvodniť, prečo si zaslúžila stať sa človekom, na ktorom mi najviac záleží.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.