Tento článok bol vytlačený zo stránky https://referaty.centrum.sk

 

Najväčším bohatstvom človeka sú medziľudské vzťahy

Najväčším bohatstvom človeka sú medziľudské vzťahy

Môžete človek žiť celkom sám? Človek je spoločenský tvor sám by neprežil. Hovorí sa, že každý človek má spriaznenú dušu, alebo chýbajúcu polovičku. Môžete si povedať: „mám ju aj ja?“ Áno! Má ju každý len treba hľadať.

Čo je priateľ? „Priateľ je ten, kto o vás vie všetko a má vás stále rovnako rád.“ Každý má priateľa. U niekoho je to mama, otec, brat, sestra, spolužiak. Priateľov máme veľa, ale máte aj toho najlepšieho? Ja áno! A som za ňu veľmi vďačný. Veľmi mi pomohla, keď som mal depresiu, alebo nejaký problém. Každému dobre padne, keď má v ťažkých chvíľach niekoho, u koho sa môže vyplakať a vyrozprávať. Niekedy pomôže aj len sladký úsmev, alebo vrúcne objatie. Ale stále treba mať na pamäti. „Priateľa zriedka získaš ale ľahko stratíš.“ Jasné, žiaden vzťah nie je dokonalý, ale ak sú to praví priatelia, všetko sa vyrieši!

Niekedy je hranica medzi priateľstvom a láskou veľmi tenká. Možno ju prirovnať k topiacemu sa ľadu, občas sa prelomí a je to tu! Ale treba dávať pozor a uvedomiť si, či by vážne nebolo lepšie ostať len priateľmi! Lebo potom to môže byť veľmi bolestivé. Priateľstvo je večné aj keď jeho cesta je kľukatá, ale ak je pravé, tak výdrži večne. Aj ja si teraz uvedomujem, že za chvíľu, keď skončíme 9. ročník, nič nebude také, ako bolo, ale dúfam, že tie silné priateľstvá prežijú aj toto.

Na záver by bolo potrebné povedať, že „priateľstvo násobí radosť a delí žiaľ.“ Priateľstvá si treba pestovať a ak žiadne nemáte, poobzerajte sa okolo seba, možno niekoho nájdete, možno to bude ten, od koho by ste to najmenej čakali.


Koniec vytlačenej stránky z https://referaty.centrum.sk