referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vavrinec
Streda, 10. augusta 2022
Čo je pre vás úspechom?
Dátum pridania: 31.08.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Pa3kk8
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 262
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
V dnešnej dobe čoraz viac počujeme slovo úspech. Čo to vlastne znamená? Pre každého asi niečo iné.

Pre niekoho je úspech, keď sa mu darí v škole, v práci, keď má veľa peňazí..., pre niekoho keď má okolo seba dobrých priateľov. Niektorí ľudia chcú byť úspešní, chcú získať vyššie postavenie v spoločnosti, vo firme a je im jedno, akými spôsobmi to dosiahnu. Stretávame sa s tým napríklad v športe, ale aj v bežnom živote. Niektorí športovci používajú doping na zlepšenie výkonov, aj keď vedia, že to nie je v súlade s pravidlami. Iní za chrbtom rozhodcu faulujú protihráča, alebo sa nechovajú férovo.

Prečo to robia? Takto dosiahnuté víťazstvá sú pre nich úspechom? Nestáva sa to len v športe. Niektorí ľudia kvôli kariére a slušnej mzde urobia takmer všetko čo je v ich silách, a to aj nečestným spôsobom. Podplácajú svojich nadriadených, kradnú a robia hocijaké podvody. Je to normálne? Ja si myslím, že ľudia ktorí takto dosiahnu úspechy či už v športe, alebo v každodennom živote, by sa mali za svoje víťazstvá hanbiť. Človek, ktorý pracuje poctivo je morálnym víťazom. Stačí to...?

Pre mňa by bolo úspechom, keby sa mi podarilo úspešne zmaturovať, dostať sa na vysokú školu a aby som sa dostal do takej práce, do ktorej by som chodil s radosťou.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.